clublogo
index

North Sea Trophy - Day 3
Koksijde - Bad 11.11.2019
K.O.L.

Last updated: 14.11.2019 10:53:56HELGA Orienteering Software © Michael Hock

D-10 D10B D-12 D-14 D-16 D-18 D-20 DE D21 DB D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 H-10 H10B H-12 H-14 H-16 H-18 H-20 HE H21 HB H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 SE SD LD
Days 1 2 3 ALL
Total
 Splitsbrowser WinSplits Online

NCL not classified   DNS did not start   

D-14   length 3710m (8)

[H:]M:Smin/km
DNSLyna FRONHOFFSBELASUB
Top

D-18   length 5750m (5)

[H:]M:Smin/km
1.Gaëlle FRONHOFFSBELASUB44:487'47"
2.Laurence DEFRAIGNEBELASUB45:087'50"
3.Laurine HERMANBELASUB49:208'34"
Top

DE   length 6890m (8)

[H:]M:Smin/km
6.Béatrice DE LONGUEVILLEBELASUB51:547'31"
7.Sandrine DEFRAIGNEBELASUB56:208'10"
Top

D21   length 6030m (14)

[H:]M:Smin/km
1.Claire SANDEVOIRFRAASUB45:517'36"
10.Amélie DELFORGEBELASUB1:17:0312'46"
Top

D35   length 6030m (11)

[H:]M:Smin/km
NCLMarie THIENPONDTBELASUB
DNSMarie AVAUXBELASUB
Top

D40   length 5750m (15)

[H:]M:Smin/km
5.Laurence DRABSBELASUB55:569'43"
7.An FREDERICKXBELASUB1:00:5710'36"
Top

D45   length 4440m (20)

[H:]M:Smin/km
10.An DUYCKBELASUB52:2511'48"
15.Patricia BRAEMBELASUB58:1713'07"
Top

D50   length 4440m (32)

[H:]M:Smin/km
10.Laurence AUGHUETBELASUB49:2411'07"
12.Bernadette GOVAERTSBELASUB50:3911'24"
13.Nicole REVENCUBELASUB51:1211'31"
18.Françoise ROBBERECHTBELASUB55:5112'34"
21.Kathia BRAVINITAASUB1:00:2513'36"
25.Annick ROUSEREZBELASUB1:05:0914'40"
28.Jenny BUELENSBELASUB1:10:4815'56"
30.Cécile VAN BRUSSELBELASUB1:32:4220'52"
Top

D60   length 3710m (13)

[H:]M:Smin/km
1.Claire MUYLLAERTBELASUB40:5011'00"
NCLJoëlle THEUNCKENSBELASUB
Top

D70   length 3280m (7)

[H:]M:Smin/km
2.Marie-Christine BLANCHEBELASUB53:2616'17"
Top

H-12   length 2040m (12)

[H:]M:Smin/km
4.Roald FRONHOFFSBELASUB20:3910'07"
Top

H-16   length 5150m (10)

[H:]M:Smin/km
4.Gaël AMERIJCKXBELASUB36:137'01"
Top

H-20   length 6890m (3)

[H:]M:Smin/km
1.Cédric AMERIJCKXBELASUB41:165'59"
Top

HE   length 8480m (20)

[H:]M:Smin/km
6.Christophe BERNARDBELASUB53:426'19"
14.Piotr DELANDMETERBELASUB1:05:157'41"
DNSGilles DE NEYERBELASUB
Top

H21   length 7180m (10)

[H:]M:Smin/km
3.John WILHELMSFINASUB51:037'06"
Top

H35   length 7180m (8)

[H:]M:Smin/km
2.Jean-Baptiste COLOMBFRAASUB47:036'33"
7.Mathieu ROTHBELASUB54:257'34"
Top

H40   length 6890m (23)

[H:]M:Smin/km
17.Alexandre DAUBENFELDFRAASUB1:08:529'59"
19.Bart FRANSENBELASUB1:15:5811'01"
Top

H45   length 6570m (21)

[H:]M:Smin/km
2.Christophe AMERIJCKX DOMABELASUB43:426'39"
10.Gerald SOUWEINEBELASUB51:077'46"
11.Alistair FRONHOFFSDENASUB51:317'50"
Top

H50   length 6030m (35)

[H:]M:Smin/km
13.Richard ROBINSONBELASUB54:138'59"
22.Benoît DEFRAIGNEBELASUB1:10:0611'37"
Top

H55   length 5750m (42)

[H:]M:Smin/km
9.Philippe TAELEMANSBELASUB48:378'27"
14.Didier DARIMONTBELASUB51:218'55"
23.Christian IMBRECHTSBELASUB1:00:5710'36"
26.Luis SAEZ HERRERAESPASUB1:15:0013'02"
Top

H60   length 5150m (41)

[H:]M:Smin/km
9.Philippe CLAPUYTBELASUB46:389'03"
15.Jean-Noël DEBEHOGNEBELASUB51:5710'05"
30.Francis KRIERBELASUB1:11:5713'58"
NCLJacques HOFMANSBELASUB
Top

H65   length 4510m (34)

[H:]M:Smin/km
25.Léonard THIENPONDTBELASUB1:11:4715'54"
DNSPatrick MOREAUBELASUB
Top

H70   length 3710m (17)

[H:]M:Smin/km
4.Pierre PARMENTIERBELASUB39:1510'34"
7.Jacques FLAMENTBELASUB43:4411'47"
12.Georges DICKERBELASUB51:1513'48"
Top

H75   length 3390m (7)

[H:]M:Smin/km
6.Jean-Pierre VAN DER CRUYSBELASUB1:29:3526'25"
Top

SE   length 3710m (26)

[H:]M:Smin/km
12.Robert HOOFDBELASUB57:0915'24"
16.Nadine VERLINDENBELASUB1:04:1717'19"
Top

SD   length 4500m (24)

[H:]M:Smin/km
7.Philippe VANDEN EYNDEBELASUB52:3011'40"
13.Marie-Caroline LAURENTBELASUB1:07:1214'55"
14.Corinne SERVAISBELASUB1:08:2215'11"
15.Georges BARBIERBELASUB1:10:2215'38"
Top

LD   length 7070m (14)

[H:]M:Smin/km
2.Bruno PARMENTIERBELASUB52:387'26"
DNSCatherine DICKBURTBELASUB
Top

Total

K.O.L.82
ASUB63
TROL50
Omega48
hamok43
C.O. Liège30
Hermathenae25
Balise 1019
Altaïr C.O.15
C.O. Pégase15
Olklubben av 199413
Guyancourt Orientation 7812
hamar Orienteringsklubb12
CapOnord Sports d' Orientation11
KOVZ11
Hainaut O.C.9
VALMO9
Vervins orientation7
Ind BE6
O.L.V. Eifel6
Scapa Nancy Orientation6
A.C. Beauchamp5
Southern navigators5
Borasca4
Kent Orienteers4
Luxembourg Orienteering Club4
SOK Aneby4
ind FR4
Frol IL3
Hautes-Vosges Orientation3
OLG Siegerland3
Ringsaker OK3
WOLF haltern3
C.O. Militaire Belge2
CA Rosé2
CO Buhl et Florival2
CO Pays de Vannes2
CSAG METZ2
Gävle OK2
Indiv.2
KFKI2
O' Team besançon2
OLC SKOG FRIBOURG2
OSCM Charleville Meziéres2
Orientation Caennaise2
SILIN2
Steinkjer orienteringsklubb2
Suffolk Orienteering Club2
T.A.D.2
TV Eitelborn2
Talant Sport Orientation2
CO Colmar1
Eskilstuna OL1
Greenlandia1
Humberside & Lincolnshire orienteers1
IL GeoForm1
Lillehammer Orienteringsklubb1
OK Kapa1
OK Linné1
OL Vallset - Stange1
OLF mainz1
OLV Uslar 1976 e.V.1
Olifant1
SC Achmer1
SK DMB1
SPOBO1
Stavanger Orienteringsklubb1
TUS Bramsche1
Tous Azimuts Douai1
VANG orienteringslag1
club Sotobosque1
Total: 593