clublogo
index

North Sea Trophy - Day 1
Koksijde - Schipsgatduinen 9.11.2019
K.O.L.

Last updated: 14.11.2019 10:53:56HELGA Orienteering Software © Michael Hock

D-10 D10B D-12 D-14 D-16 D-18 D-20 DE D21 DB D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 H-10 H10B H-12 H-14 H-16 H-18 H-20 HE H21 HB H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 SE SD LD
Days 1 2 3 ALL
Total
 Splitsbrowser WinSplits Online

NCL not classified   DNS did not start   -- out of competition   

D-14   length 3680m (8)

[H:]M:Smin/km
NCLLyna FRONHOFFSBELASUB
Top

D-18   length 4650m (5)

[H:]M:Smin/km
1.Laurence DEFRAIGNEBELASUB56:2612'08"
2.Laurine HERMANBELASUB59:2212'46"
3.Gaëlle FRONHOFFSBELASUB1:02:0813'21"
Top

DE   length 5360m (8)

[H:]M:Smin/km
4.Béatrice DE LONGUEVILLEBELASUB53:239'57"
7.Sandrine DEFRAIGNEBELASUB57:1510'40"
Top

D21   length 4830m (13)

[H:]M:Smin/km
1.Claire SANDEVOIRFRAASUB56:3111'42"
10.Amélie DELFORGEBELASUB1:39:0120'30"
Top

D35   length 4830m (11)

[H:]M:Smin/km
6.Marie AVAUXBELASUB1:15:3515'38"
DNSMarie THIENPONDTBELASUB
Top

D40   length 4650m (15)

[H:]M:Smin/km
3.Laurence DRABSBELASUB1:02:1013'22"
NCLAn FREDERICKXBELASUB
Top

D45   length 4000m (20)

[H:]M:Smin/km
17.An DUYCKBELASUB1:39:5324'58"
19.Patricia BRAEMBELASUB1:48:3727'09"
Top

D50   length 4000m (32)

[H:]M:Smin/km
15.Bernadette GOVAERTSBELASUB1:10:1317'33"
20.Kathia BRAVINITAASUB1:21:1020'17"
21.Nicole REVENCUBELASUB1:21:4820'27"
22.Françoise ROBBERECHTBELASUB1:23:4920'57"
23.Laurence AUGHUETBELASUB1:24:0921'02"
25.Cécile VAN BRUSSELBELASUB1:42:0125'30"
27.Jenny BUELENSBELASUB1:50:4827'42"
DNSAnnick ROUSEREZBELASUB
Top

D60   length 3680m (13)

[H:]M:Smin/km
2.Claire MUYLLAERTBELASUB1:14:5820'22"
NCLJoëlle THEUNCKENSBELASUB
Top

D70   length 2860m (7)

[H:]M:Smin/km
2.Marie-Christine BLANCHEBELASUB1:03:0822'04"
Top

H-12   length 2320m (12)

[H:]M:Smin/km
8.Roald FRONHOFFSBELASUB36:3715'46"
Top

H-16   length 4070m (10)

[H:]M:Smin/km
7.Gaël AMERIJCKX DOMABELASUB55:2913'37"
Top

H-20   length 5360m (3)

[H:]M:Smin/km
1.Cédric AMERIJCKXBELASUB41:147'41"
Top

HE   length 6070m (20)

[H:]M:Smin/km
2.Gilles DE NEYERBELASUB46:037'35"
5.Christophe BERNARDBELASUB52:358'39"
17.Piotr DELANDMETERBELASUB1:14:5012'19"
Top

H21   length 5610m (10)

[H:]M:Smin/km
5.John WILHELMSFINASUB1:07:5012'05"
Top

H35   length 5610m (8)

[H:]M:Smin/km
4.Jean-Baptiste COLOMBFRAASUB49:418'51"
DNSMathieu ROTHBELASUB
Top

H40   length 5360m (23)

[H:]M:Smin/km
19.Alexandre DAUBENFELDFRAASUB1:10:4613'12"
21.Bart FRANSENBELASUB1:41:3718'57"
Top

H45   length 5080m (21)

[H:]M:Smin/km
8.Gerald SOUWEINEBELASUB1:00:5611'59"
10.Christophe AMERIJCKX DOMABELASUB1:04:5012'45"
12.Alistair FRONHOFFSDENASUB1:11:0013'58"
Top

H50   length 4830m (35)

[H:]M:Smin/km
11.Richard ROBINSONBELASUB54:3311'17"
26.Benoît DEFRAIGNEBELASUB1:11:1714'45"
Top

H55   length 4650m (42)

[H:]M:Smin/km
14.Philippe TAELEMANSBELASUB59:2612'46"
19.Christian IMBRECHTSBELASUB1:03:4613'42"
30.Didier DARIMONTBELASUB1:38:4921'15"
34.Luis SAEZ HERRERAESPASUB1:53:1224'20"
Top

H60   length 4070m (41)

[H:]M:Smin/km
7.Philippe CLAPUYTBELASUB48:1911'52"
16.Jean-Noël DEBEHOGNEBELASUB56:5513'59"
24.Francis KRIERBELASUB1:02:0615'15"
31.Jacques HOFMANSBELASUB1:11:2217'32"
Top

H65   length 4010m (34)

[H:]M:Smin/km
25.Léonard THIENPONDTBELASUB1:19:5819'56"
31.Patrick MOREAUBELASUB1:40:0424'57"
Top

H70   length 3680m (17)

[H:]M:Smin/km
3.Pierre PARMENTIERBELASUB59:1116'04"
9.Georges DICKERBELASUB1:30:5124'41"
13.Jacques FLAMENTBELASUB1:39:3427'03"
Top

H75   length 2950m (7)

[H:]M:Smin/km
6.Jean-Pierre VAN DER CRUYSBELASUB1:37:5633'11"
Top

SE   length 3130m (19)

[H:]M:Smin/km
3.Robert HOOFDBELASUB59:5719'09"
5.Nadine VERLINDENBELASUB1:04:3020'36"
Top

SD   length 3520m (15)

[H:]M:Smin/km
11.Maritzio COLONNAITAASUB1:31:5126'05"
Top

LD   length 5190m (8)

[H:]M:Smin/km
5.Catherine DICKBURTBELASUB1:13:5814'15"
6.Dominique STASBELASUB1:15:5214'37"
Top

Total

K.O.L.81
ASUB60
Omega49
TROL48
hamok44
C.O. Liège29
Hermathenae24
Balise 1018
Altaïr C.O.15
C.O. Pégase14
Olklubben av 199414
Guyancourt Orientation 7812
hamar Orienteringsklubb12
CapOnord Sports d' Orientation11
Hainaut O.C.9
Vervins orientation7
O.L.V. Eifel6
Scapa Nancy Orientation6
VALMO6
A.C. Beauchamp5
Southern navigators5
Borasca4
Kent Orienteers4
Luxembourg Orienteering Club4
Frol IL3
Hautes-Vosges Orientation3
Ind BE3
KOVZ3
OLG Siegerland3
Ringsaker OK3
SOK Aneby3
WOLF haltern3
ind FR3
CA Rosé2
CO Buhl et Florival2
CO Pays de Vannes2
CSAG METZ2
Gävle OK2
KFKI2
O' Team besançon2
OLC SKOG FRIBOURG2
OSCM Charleville Meziéres2
Olifant2
Orientation Caennaise2
SILIN2
Steinkjer orienteringsklubb2
Suffolk Orienteering Club2
T.A.D.2
TV Eitelborn2
Talant Sport Orientation2
C.O. Militaire Belge1
CO Colmar1
Eskilstuna OL1
Greenlandia1
Humberside & Lincolnshire orienteers1
IL GeoForm1
Indiv.1
Lillehammer Orienteringsklubb1
OK Kapa1
OK Linné1
OL Vallset - Stange1
OLF mainz1
OLV Uslar 1976 e.V.1
SC Achmer1
SK DMB1
SPOBO1
Stavanger Orienteringsklubb1
TARZAN JABLONEC1
TUS Bramsche1
Tous Azimuts Douai1
VANG orienteringslag1
club Sotobosque1
Total: 570