Régionale
Esneux 8.3.2009
Hermathenae
Last updated: 08.03.2009 18:05:32
D-10
D-12
D-14
D-16
D-18
D-20
DE
D21
DB
D35
D40
D45
D50
D55
D60
H-10
H-12
H-14
H-16
H-18
H-20
HE
H21
HB
H35
H40
H45
H50
H55
H60
H65
H70
H75
Total
NCL
non classé
--
hors classement
D-10
2400m
85m (1)
[H:]M:S
min/km
1.
Roxanne GELDOF
hamok
2:31:40
63'12"
Top
D-12
2400m
85m (2)
[H:]M:S
min/km
--
Elena THOMMESSEN
O.L.G. St. Vith ARDOC
48:57
--
Fabienne SOLHEID
O.L.G. St. Vith ARDOC
49:01
+0:04
Top
D-14
3700m
85m (13)
[H:]M:S
min/km
1.
Nicolas SAINTMARD
B.A.B.A.
1:02:02
16'46"
2.
Eliane SCHMITZ
N.S.V. Amel
1:06:48
18'03"
+4:46
3.
Sarah HORN
N.S.V. Amel
1:08:35
18'32"
+6:33
4.
Annissa RAUW
N.S.V. Amel
1:10:43
19'07"
+8:41
5.
Louise NYSSEN
Indiv.
1:22:06
22'11"
+20:04
--
Daniela MAUSEN
O.L.G. St. Vith ARDOC
00:00
-1:02:02
--
Maeva SCHIMT
Indiv.
00:00
-1:02:02
--
Sasha DUCE
Indiv.
00:00
-1:02:02
--
Marie LANSSMANS
Indiv.
1:52:45
+50:43
NCL
Chiara DUCOMBLE
O.L.G. St. Vith ARDOC
NCL
Larissa GENTEN
N.S.V. Amel
NCL
Laurie SOUFNENGUEL
Indiv.
NCL
Sigrid BRODEL
O.L.G. St. Vith ARDOC
Top
D-16
4900m
170m (11)
[H:]M:S
min/km
1.
Fanny TILKIN
CO Liège
58:09
11'52"
2.
Anabel SCHNEIDER
O.L.G. St. Vith ARDOC
1:03:09
12'53"
+5:00
3.
Fanny JAMSIN
CO Liège
1:09:47
14'14"
+11:38
4.
Laure JAMSIN
CO Liège
1:11:58
14'41"
+13:49
5.
Luisa RAUW
O.L.G. St. Vith ARDOC
1:16:47
15'40"
+18:38
6.
Ronja FELL
O.L.G. St. Vith ARDOC
1:23:00
16'56"
+24:51
7.
Emma MEUNIER
Indiv.
1:34:23
19'16"
+36:14
8.
Barbora PIJAKOVA
ASUB
1:43:18
21'05"
+45:09
9.
Marie Astrid BILLOCQ
Indiv.
1:57:59
24'05"
+59:50
--
Céline BILLOCQ
Pégase
1:25:25
+27:16
--
Manon PIRLOT
Indiv.
1:40:39
+42:30
Top
D-18
6100m
200m (3)
[H:]M:S
min/km
1.
Susanne BRODEL
O.L.G. St. Vith ARDOC
1:16:21
12'31"
2.
Julia HENKES
O.L.G. St. Vith ARDOC
1:17:21
12'41"
+1:00
3.
Margot VANDEMEULEBROEK
ASUB
1:23:03
13'37"
+6:42
Top
D-20
7000m
240m (1)
[H:]M:S
min/km
1.
Caroline STAS
ASUB
1:33:19
13'20"
Top
DE
9300m
350m (6)
[H:]M:S
min/km
1.
Annamari VIERIKKO
ASUB
1:38:13
10'34"
2.
Florence DERAM
ASUB
1:39:18
10'41"
+1:05
3.
Severine VANDERMEULEN
CO Liège
1:40:58
10'51"
+2:45
4.
Vinciane MULPAS
ASUB
1:48:16
11'38"
+10:03
5.
Véronique BASTIN
O.L.G. St. Vith ARDOC
1:53:20
12'11"
+15:07
6.
Kerstin BUCHACKER
CO Liège
2:24:04
15'29"
+45:51
Top
D21
7000m
240m (6)
[H:]M:S
min/km
1.
Caroline BLOCKX
CO Liège
1:27:47
12'32"
2.
Maud SILVESTRE
CO Liège
1:33:47
13'24"
+6:00
Renée SCHWARTZ
CO Liège
1:33:47
13'24"
+6:00
4.
Séverine CRUTZEN
Hermathenae
1:39:48
14'15"
+12:01
5.
Agnès SADZOT
CO Liège
1:42:46
14'41"
+14:59
NCL
Greet OEYEN
hamok
Top
DB
4100m
150m (3)
[H:]M:S
min/km
1.
Rachel WINTHAGEN
Hermathenae
1:09:05
16'51"
2.
Leene JESPERS
TROL
1:27:46
21'24"
+18:41
3.
Eveline GUSKEN
Indiv.
1:50:07
26'51"
+41:02
Top
D35
6100m
200m (12)
[H:]M:S
min/km
1.
Maurice REVERSEAU
ASUB
1:08:35
11'15"
2.
Maria HENKES
O.L.G. St. Vith ARDOC
1:13:00
11'58"
+4:25
3.
Frédérique DELHASSE
Balise 10
1:25:16
13'59"
+16:41
4.
Camille BALON
B.A.B.A.
1:29:04
14'36"
+20:29
5.
Lisette FLAGOTHIER
CO Liège
1:35:46
15'42"
+27:11
6.
Laurence AUGHUET
ASUB
1:36:22
15'48"
+27:47
7.
An VERBERNE
hamok
1:37:07
15'55"
+28:32
8.
Betty DE MEYER
TROL
1:53:01
18'32"
+44:26
9.
Vanni DELLA GIUSTINA
Indiv.
3:18:03
32'28"
+2:09:28
--
Géraldine BAUWIN
C.O. Pégase
00:00
-1:08:35
--
Hélène TOUSSAINT
Hermathenae
1:31:06
+22:31
NCL
Fabienne TASSIN
Pégase
Top
D40
4900m
170m (6)
[H:]M:S
min/km
1.
Elke THEISS
O.L.G. St. Vith ARDOC
1:13:46
15'03"
2.
Isabelle SILLIEN
Pégase
1:24:57
17'20"
+11:11
3.
Greta DE BOCK
hamok
1:42:21
20'53"
+28:35
4.
Catherine DE BIOURGE
Pégase
1:58:13
24'08"
+44:27
--
Sylvia HENNES
O.L.G. St. Vith ARDOC
00:00
-1:13:46
--
Caroline MARGREVE
O.L.G. St. Vith ARDOC
1:36:26
+22:40
Top
D45
4900m
170m (9)
[H:]M:S
min/km
1.
Hedwige LEJEUNE
CO Liège
1:02:33
12'46"
2.
Marina DRIESEN
Omega
1:14:45
15'15"
+12:12
3.
Muriel CHOUFFART
Pégase
1:14:57
15'18"
+12:24
4.
Françoise RENARD
CO Liège
1:18:20
15'59"
+15:47
5.
Claire MUYLLAERT
ASUB
1:19:37
16'15"
+17:04
6.
Bernadette VANDERMEULEN
CO Liège
1:21:39
16'40"
+19:06
7.
Martine MINET
O.L.V. Eifel
1:51:13
22'42"
+48:40
NCL
Carine LAMBEAU
ASUB
NCL
Marie-Christine GOFFART
Hainaut O.C.
Top
D50
4100m
150m (5)
[H:]M:S
min/km
1.
Eva PIJAKOVA
ASUB
1:15:33
18'26"
2.
Dominique LIESSE
Pégase
1:21:41
19'55"
+6:08
3.
Béatrice DEGUELLE
Pégase
1:36:08
23'27"
+20:35
NCL
Nadine VERLINDEN
ASUB
NCL
VERONIQUE DEMBOUR
Indiv.
Top
D55
4100m
150m (7)
[H:]M:S
min/km
1.
Hildegard BASTIN-HALMES
O.L.G. St. Vith ARDOC
56:44
13'50"
2.
Elisabeth VLIEGEN
N.S.V. Amel
59:37
14'32"
+2:53
3.
Viera FIALOVA
N.S.V. Amel
1:05:38
16'00"
+8:54
4.
Jacqueline MOREAU-SCUVEE
CO Liège
1:23:17
20'19"
+26:33
5.
Anne-Marie DEPAYE
Hermathenae
1:31:02
22'12"
+34:18
6.
Christiane TOEBINTE
Balise 10
1:42:21
24'58"
+45:37
NCL
Antoine CARNOT
ASUB
Top
D60
3700m
85m (6)
[H:]M:S
min/km
--
Veronique COLLIGNON
Indiv.
00:00
--
Tina LINTEN
K.O.L.
1:02:10
+1:02:10
--
Lisette EYKMANS
K.O.L.
1:02:39
+1:02:39
--
Elli HANYNEN
Indiv.
1:26:19
+1:26:19
--
Christel POULAIN
Pégase
1:29:02
+1:29:02
NCL
Monique DEFFENSE
Pégase
Top
H-10
2400m
85m (3)
[H:]M:S
min/km
1.
Sverre BUYTAERT
TROL
1:04:10
26'44"
--
Tom VEITHEN
O.L.G. St. Vith ARDOC
48:57
-15:13
--
Julien LAMY
O.L.G. St. Vith ARDOC
49:14
-14:56
Top
H-12
2400m
85m (3)
[H:]M:S
min/km
1.
Ruben JAMSIN
CO Liège
31:59
13'20"
2.
Jérémy BREDO
O.L.V. Eifel
48:28
20'12"
+16:29
3.
Hugo VANDERCAMMEN
O.L.V. Eifel
50:17
20'57"
+18:18
Top
H-14
4900m
170m (9)
[H:]M:S
min/km
1.
Thomas GILLET
ASUB
45:03
9'12"
2.
Ian GELDOF
hamok
56:55
11'37"
+11:52
3.
Pierre LECOCQ
Hermathenae
1:04:22
13'08"
+19:19
4.
Tom DRYGALSKI
Hainaut O.C.
1:19:10
16'09"
+34:07
5.
Nicolas FICKERS
N.S.V. Amel
1:22:43
16'53"
+37:40
6.
Maxime NARINX
Indiv.
2:21:43
28'55"
+1:36:40
--
Gaetan GENICOT
Hermathenae
1:04:19
+19:16
--
Sabbir BOX
Indiv.
2:19:51
+1:34:48
NCL
Patrick SPIES
N.S.V. Amel
Top
H-16
6100m
200m (10)
[H:]M:S
min/km
1.
Julien GILLET
ASUB
53:18
8'44"
2.
Dieter MARINUS
TROL
57:14
9'23"
+3:56
3.
Dennis HECK
N.S.V. Amel
1:04:06
10'30"
+10:48
4.
Julien DACHE
Pégase
1:11:35
11'44"
+18:17
5.
Janne HEIKKINEN
Indiv.
1:23:42
13'43"
+30:24
6.
Tom VERVOORT
TROL
1:24:35
13'52"
+31:17
7.
Nick VERVOORT
TROL
1:34:25
15'29"
+41:07
NCL
Ben VERVOORT
TROL
NCL
Matthieu LEJOLY
O.L.G. St. Vith ARDOC
NCL
Wouter PLESSERS
K.O.L.
Top
H-18
7000m
240m (6)
[H:]M:S
min/km
1.
Thomas BREDO
O.L.V. Eifel
58:40
8'23"
2.
Dimitri TERYTSE
ASUB
1:03:43
9'06"
+5:03
3.
Arnaud DROUGUET
Hermathenae
1:06:51
9'33"
+8:11
4.
Olivier LUDOVICY
CO Liège
1:10:43
10'06"
+12:03
5.
Loïc GILLAIN
Pégase
1:35:34
13'39"
+36:54
NCL
Toon MELIS
hamok
Top
H-20
7900m
300m (4)
[H:]M:S
min/km
1.
Yannick MICHIELS
K.O.L.
1:04:01
8'06"
2.
Adriaan PELCKMANS
TROL
1:09:06
8'45"
+5:05
3.
Frederik MEYNEN
hamok
1:25:46
10'51"
+21:45
4.
Steve FAFRA
Indiv.
1:58:11
14'58"
+54:10
Top
HE
11400m
400m (12)
[H:]M:S
min/km
1.
Michel BASTIN
O.L.G. St. Vith ARDOC
1:23:33
7'20"
2.
Frank BUYTAERT
TROL
1:38:24
8'38"
+14:51
3.
Wannes HENDRICKX
K.O.L.
1:40:35
8'49"
+17:02
4.
Jean-Damien SCHENKELAARS
CO Liège
1:54:38
10'03"
+31:05
5.
Thierry MICHEL
Indiv.
1:56:04
10'11"
+32:31
6.
Tarmo KUUB
ASUB
1:56:07
10'11"
+32:34
7.
Arnis SNORE
Altaïr CO
2:05:04
10'58"
+41:31
8.
Serge BAERT
K.O.L.
2:08:17
11'15"
+44:44
9.
Cedric LAHANCE
Indiv.
2:12:37
11'38"
+49:04
10.
Bernard GODON
Indiv.
2:12:39
11'38"
+49:06
11.
Quentin GILLET
CO Liège
2:13:07
11'41"
+49:34
NCL
Phillipe KERENS
Indiv.
Top
H21
9300m
350m (11)
[H:]M:S
min/km
1.
Corentin TONNEAU
O.L.V. Eifel
1:21:55
8'48"
2.
Gilles DELMEE
ASUB
1:34:37
10'10"
+12:42
3.
Adrien MOUREAU
Pégase
1:37:21
10'28"
+15:26
4.
François TONNEAU
O.L.V. Eifel
1:40:17
10'47"
+18:22
Steve HERMANS
K.O.L.
1:40:17
10'47"
+18:22
6.
Pierre GERARD
Pégase
1:40:35
10'49"
+18:40
7.
Kristof DAEMS
K.O.L.
1:43:32
11'08"
+21:37
8.
Samuel SAGGIORATO
Balise 10
1:50:43
11'54"
+28:48
9.
François DE FLINES
Hermathenae
1:52:48
12'08"
+30:53
10.
Louis MATHIEU
Indiv.
2:20:34
15'07"
+58:39
NCL
Julien MINET
C.O. Pégase
Top
HB
6100m
200m (11)
[H:]M:S
min/km
1.
Michael HOCK
O.L.G. St. Vith ARDOC
1:06:00
10'49"
2.
Daniel MARINUS
TROL
1:08:16
11'11"
+2:16
3.
Alain HEUKEMES
N.S.V. Amel
1:31:01
14'55"
+25:01
4.
Karl VERVOORT
TROL
1:34:27
15'29"
+28:27
5.
Ivan HEYNINCK
hamok
1:34:47
15'32"
+28:47
6.
Vincent COLLIGNON
Indiv.
1:45:33
17'18"
+39:33
7.
Nicolas CLERIN
Indiv.
1:46:22
17'26"
+40:22
8.
Gregory LOBBE
Indiv.
2:05:19
20'33"
+59:19
9.
Nicolas CROUX
Indiv.
2:18:33
22'43"
+1:12:33
--
Joel DELWASSE
N.S.V. Amel
1:15:21
+9:21
NCL
Jean BOSNY
Indiv.
Top
H35
9300m
350m (18)
[H:]M:S
min/km
1.
Frans LAENEN
TROL
1:16:08
8'11"
2.
Alain MAZY
CO Liège
1:18:56
8'29"
+2:48
3.
Olivier CHATTLAIN
O.L.G. St. Vith ARDOC
1:22:38
8'53"
+6:30
4.
Laurent VANCAYZEELE
Hainaut O.C.
1:25:37
9'12"
+9:29
5.
Ronny TIMMERS
hamok
1:26:00
9'15"
+9:52
6.
Patrice LOMBET
Pégase
1:30:52
9'46"
+14:44
7.
Christian GILLET
ASUB
1:31:12
9'48"
+15:04
8.
Henrik LISBY
hamok
1:37:59
10'32"
+21:51
9.
Vincent MICHEL
CO Liège
1:42:31
11'01"
+26:23
10.
Vladimir GELDOF
hamok
1:45:35
11'21"
+29:27
11.
Frédéric COLLIN
Hermathenae
1:56:06
12'29"
+39:58
12.
Daniel DAHM
CO Liège
2:00:25
12'57"
+44:17
13.
Bertrand VERCAUTEREN
Pégase
2:03:34
13'17"
+47:26
14.
Michel TILKIN
CO Liège
2:05:37
13'30"
+49:29
NCL
Bruno HENDRICKS
CO Liège
NCL
Edgard FORTEMPS
O.L.G. St. Vith ARDOC
NCL
Eric MATTART
Hermathenae
NCL
Frédéric DHONDT
CO Liège
Top
H40
7900m
300m (9)
[H:]M:S
min/km
1.
Michael HENNES
O.L.G. St. Vith ARDOC
58:30
7'24"
2.
Joël DRYGALSKI
Hainaut O.C.
1:14:11
9'23"
+15:41
3.
Benoît TYBERGHEIN
CO Liège
1:29:55
11'23"
+31:25
4.
Michel VAN LAAR
Hermathenae
1:30:33
11'28"
+32:03
5.
Aurélien ZLOTOROWIEZ
B.A.B.A.
1:34:42
11'59"
+36:12
6.
Herve MAURISSE
Indiv.
1:38:04
12'25"
+39:34
7.
Joel DELWASSE
N.S.V. Amel
1:43:40
13'07"
+45:10
8.
Michel SOLHEID
N.S.V. Amel
1:50:30
13'59"
+52:00
--
Francois KINKIN
Indiv.
00:00
-58:30
Top
H45
7900m
300m (27)
[H:]M:S
min/km
1.
Freddy SILLIEN
Pégase
1:02:30
7'55"
2.
Jean-Philippe LOVENS
Pégase
1:05:13
8'15"
+2:43
3.
Jean-Manuel VERPOORTEN
Balise 10
1:07:15
8'31"
+4:45
4.
Patrick MOSSOUX
Pégase
1:08:32
8'41"
+6:02
5.
Dirk DEIJGERS
hamok
1:08:48
8'43"
+6:18
6.
Dirk HARTMANN
O.L.G. St. Vith ARDOC
1:09:49
8'50"
+7:19
7.
Marc VAN DE MAELE
K.O.L.
1:13:21
9'17"
+10:51
8.
Guy PIQUERAY
Hermathenae
1:16:44
9'43"
+14:14
9.
Freddy HENKES
O.L.G. St. Vith ARDOC
1:16:54
9'44"
+14:24
10.
Emmanuel VAN DER MAREN
B.A.B.A.
1:24:02
10'38"
+21:32
11.
Marc VANDEMEULEBROEK
ASUB
1:25:02
10'46"
+22:32
12.
Werner HOFFMANN
O.L.G. St. Vith ARDOC
1:27:16
11'03"
+24:46
13.
Eric VANDEBROEK
hamok
1:27:47
11'07"
+25:17
14.
Dominique STAS
ASUB
1:31:22
11'34"
+28:52
15.
Jean-Michel LUDOVICY
CO Liège
1:38:53
12'31"
+36:23
16.
Philippe DOFFIGNY
Balise 10
1:59:40
15'09"
+57:10
17.
Jean-Luc MARIEN
ASUB
2:20:09
17'44"
+1:17:39
18.
Mylène NAMUROIS
CO Liège
2:26:19
18'31"
+1:23:49
19.
Patrick PICARD
Balise 10
2:37:55
19'59"
+1:35:25
20.
Patrick GORREUX
CO Liège
2:45:01
20'53"
+1:42:31
21.
Artur CASTANHA
Altaïr CO
3:00:16
22'49"
+1:57:46
NCL
Denis HENNIN
CO Liège
NCL
Lionel HENRIS
Balise 10
NCL
Luc MELIS
hamok
NCL
Luc MOUREAU
Pégase
NCL
Maurice L'HOEST
Indiv.
NCL
Patrick GENTEN
N.S.V. Amel
Top
H50
7000m
240m (21)
[H:]M:S
min/km
1.
Patrick WALLAERT
Omega
1:08:28
9'47"
2.
Jean-Noël DEBEHOGNE
ASUB
1:09:40
9'57"
+1:12
3.
Ellen HERTEGONNE
ASUB
1:13:23
10'29"
+4:55
4.
Roger BOCKX
K.O.L.
1:17:05
11'01"
+8:37
5.
Eddy GRESSENS
K.O.L.
1:23:55
11'59"
+15:27
6.
Herman JANSSEN
TROL
1:24:49
12'07"
+16:21
7.
Xavier MORIS
Pégase
1:26:27
12'21"
+17:59
8.
Michel GOVAERTS
ASUB
1:27:37
12'31"
+19:09
9.
Bruno VANDERMEULEN
CO Liège
1:27:41
12'32"
+19:13
10.
Guy WULLEPIT
O.L.V. Eifel
1:29:01
12'43"
+20:33
11.
Alain DANTINNE
Balise 10
1:31:08
13'01"
+22:40
12.
Pierre GILLAIN
Pégase
1:33:17
13'20"
+24:49
13.
Jules GARRAY
Pégase
1:34:08
13'27"
+25:40
--
Serge BULTHUIS
Indiv.
00:00
-1:08:28
--
Bernard FRANCHIMONT
O.L.G. St. Vith ARDOC
1:18:26
+9:58
--
Olivier LIBOIS
Indiv.
1:33:19
+24:51
--
Frédéric PASCON
CO Liège
1:56:42
+48:14
--
Jonathan EVRARD
Indiv.
1:56:42
+48:14
--
Regis HANQET
Indiv.
1:56:44
+48:16
--
Gregory ALEXIS
Indiv.
1:56:46
+48:18
NCL
Jean-Claude DE BELDER
Hainaut O.C.
Top
H55
6100m
200m (26)
[H:]M:S
min/km
1.
Hubert BASTIN
O.L.G. St. Vith ARDOC
54:54
9'00"
2.
Paul BASTIN
O.L.G. St. Vith ARDOC
59:34
9'46"
+4:40
3.
Jean BREDO
O.L.V. Eifel
1:02:31
10'15"
+7:37
4.
Alfred RAES
Balise 10
1:05:24
10'43"
+10:30
5.
Jacques SILVESTRE
CO Liège
1:06:41
10'56"
+11:47
6.
Daniel WILLEMSENS
Hermathenae
1:07:16
11'02"
+12:22
7.
René STEENSSENS
Balise 10
1:07:25
11'03"
+12:31
8.
Willy LAMON
Altaïr CO
1:08:22
11'12"
+13:28
9.
Alfred SIMKENS
K.O.L.
1:09:03
11'19"
+14:09
10.
Jean-Claude DUPONT
CO Liège
1:11:17
11'41"
+16:23
11.
Jean-Claude YERNA
CO Liège
1:13:05
11'59"
+18:11
12.
Juliaan LINTEN
K.O.L.
1:13:47
12'06"
+18:53
13.
Claude LEMASSON
Pégase
1:19:47
13'05"
+24:53
14.
Pierre PARMENTIER
ASUB
1:23:05
13'37"
+28:11
15.
Philippe PARIZEL
Balise 10
1:24:23
13'50"
+29:29
16.
Charles DE FLINES
Hermathenae
1:26:05
14'07"
+31:11
17.
Jean-Luc BERTINCHAMPS
Pégase
1:26:13
14'08"
+31:19
18.
Robert SCUVEE
CO Liège
1:26:26
14'10"
+31:32
19.
Francis KRIER
ASUB
1:27:13
14'18"
+32:19
20.
Giel PARDOEL
TROL
1:27:28
14'20"
+32:34
21.
Stephane DMYTERKO
Hermathenae
1:39:10
16'15"
+44:16
22.
Michel DE LANNOY
ASUB
1:42:15
16'46"
+47:21
23.
Marcel SCHWALL
O.L.V. Eifel
1:43:23
16'57"
+48:29
24.
Christian LAUWAERT
Hainaut O.C.
1:52:36
18'28"
+57:42
--
Alain VANDERCAMMEN
O.L.V. Eifel
1:07:15
+12:21
NCL
Bernard DUBOIS
Hainaut O.C.
Top
H60
4900m
170m (4)
[H:]M:S
min/km
1.
Yves MATTART
Pégase
57:00
11'38"
2.
Serge DERY
Balise 10
1:00:58
12'27"
+3:58
3.
Frans WENS
TROL
1:18:27
16'01"
+21:27
4.
David ROACH
B.A.B.A.
1:23:34
17'03"
+26:34
Top
H65
4100m
150m (5)
[H:]M:S
min/km
1.
Georges CEUNEN
K.O.L.
58:43
14'19"
2.
Jean-Pierre VAN DER CRUYS
ASUB
1:25:10
20'46"
+26:27
--
Lilas RIGAUX
Indiv.
00:00
-58:43
--
Jean Marie KOZAK
Indiv.
1:37:29
+38:46
--
Eric MATHIEU
Pégase
1:42:46
+44:03
Top
H70
3700m
85m (8)
[H:]M:S
min/km
1.
Michael HODSON
Scapa Nancy
49:34
13'24"
2.
Willy KUPPER
O.L.G. St. Vith ARDOC
53:57
14'35"
+4:23
3.
Jean BAYI
O.L.V. Eifel
1:02:14
16'49"
+12:40
4.
Ewald REINERTZ
N.S.V. Amel
1:10:32
19'04"
+20:58
5.
Engelbert OFFERMAN
O.L.V. Eifel
1:12:47
19'40"
+23:13
6.
Albert WARNIMONT
Hermathenae
1:45:34
28'32"
+56:00
--
Robert HOOFD
ASUB
1:04:05
+14:31
--
Loic WARNIMONT
Indiv.
1:49:09
+59:35
Top
H75
3700m
85m (2)
[H:]M:S
min/km
1.
Clemens BRÜLS
O.L.V. Eifel
1:07:00
18'06"
2.
Klemens HERBRAND
O.L.G. St. Vith ARDOC
1:46:12
28'42"
+39:12
Top
Total
Indiv.
38
CO Liège
35
O.L.G. St. Vith ARDOC
32
ASUB
30
Pégase
26
Hermathenae
16
N.S.V. Amel
15
TROL
15
K.O.L.
14
hamok
14
O.L.V. Eifel
13
Balise 10
12
Hainaut O.C.
7
B.A.B.A.
5
Altaïr CO
3
C.O. Pégase
2
Omega
2
Scapa Nancy
1
Total: 280