Triple sprint
Fond des Vaulx 21.10.2012
Balise 10
Last updated: 22.10.2012 11:31:20
Contact/Remarks:
serge.dery@skynet.be
D.Pup
DESP
DJUN
DOPEN
DMA
DMB
DMC
HPUP
HESP
HJUN
HOPEN
HMA
HMB
HMC
HMD
1
2
3
Total
NCL
non classé
D. Pupilles
1300m (5)
[H:]M:S
min/km
1.
Laurine HERMAN
BEL
ASUB
15:33
11'57"
2.
Gaëlle FRONHOFFS
BEL
ASUB
20:07
15'28"
3.
Laurence DEFRAIGNE
BEL
ASUB
21:01
16'09"
Top
D. Espoirs - Beloften
1800m (9)
[H:]M:S
min/km
2.
Eleonore ROBINSON
BEL
ASUB
20:51
11'35"
4.
Sandrine DEFRAIGNE
BEL
ASUB
22:59
12'46"
6.
Gaëlle DEFRAIGNE
BEL
ASUB
26:06
14'30"
Top
D. Junioren - Juniores
1800m (2)
[H:]M:S
min/km
1.
Tiphane MARCHEGAY
BEL
ASUB
16:18
9'03"
Top
D. Open
2100m (9)
[H:]M:S
min/km
2.
Vinciane MULPAS
BEL
ASUB
18:37
8'51"
6.
Margot VANDEMEULEBROEK
BEL
ASUB
26:26
12'35"
Top
D. Masters A
1800m (14)
[H:]M:S
min/km
1.
Béatrice DE LONGUEVILLE
BEL
ASUB
14:33
8'04"
2.
Annamari VIERIKKO
FIN
ASUB
15:25
8'33"
3.
Katri HAATAJA
FIN
ASUB
20:42
11'30"
4.
Geneviève NYS
BEL
ASUB
22:05
12'16"
6.
Laurence AUGHUET
BEL
ASUB
23:45
13'11"
9.
An DUYCK
BEL
ASUB
26:00
14'26"
10.
Elisabeth PEETERS
FRA
ASUB
29:39
16'28"
12.
Corine SERVAIS
BEL
ASUB
37:15
20'41"
13.
Carine LAMBEAU
BEL
ASUB
38:15
21'15"
Top
D. Masters B
1800m (6)
[H:]M:S
min/km
5.
Christine PARMENTIER-RENARD
BEL
ASUB
40:36
22'33"
Top
H. Pupilles
1300m (4)
[H:]M:S
min/km
2.
Cédric AMERIJCKX
BEL
ASUB
14:14
10'56"
4.
Gaël AMERIJCKX
BEL
ASUB
44:43
34'23"
Top
H. Espoirs - Beloften
1800m (6)
[H:]M:S
min/km
3.
Thibaut COLSON
BEL
ASUB
27:10
15'05"
Top
H. Junioren - Juniors
2100m (8)
[H:]M:S
min/km
2.
Thomas GILLET
BEL
ASUB
13:39
6'30"
4.
Bruno PARMENTIER
BEL
ASUB
16:34
7'53"
5.
Thomas CLAPUYT
BEL
ASUB
16:40
7'56"
Top
H. Open
2400m (25)
[H:]M:S
min/km
6.
Gilles DE NEYER
BEL
ASUB
18:00
7'30"
7.
Quentin DE NEYER
BEL
ASUB
18:28
7'41"
10.
Benjamin HOFMANS
BEL
ASUB
20:00
8'19"
11.
François CLAPUYT
BEL
ASUB
20:11
8'24"
18.
Jean-Michel STEUVER
BEL
ASUB
24:28
10'11"
Top
H. Masters A
2100m (9)
[H:]M:S
min/km
1.
Philippe TAELEMANS
BEL
ASUB
18:22
8'44"
5.
Christophe AMERIJCKX
BEL
ASUB
20:54
9'57"
Top
H. Masters B
1800m (12)
[H:]M:S
min/km
2.
Luis MARTIN DE LOS RIOS
ESP
ASUB
16:19
9'03"
5.
Dominique STAS
BEL
ASUB
19:28
10'48"
6.
Marc VANDEMEULEBROEK
BEL
ASUB
22:51
12'41"
7.
Jacques HOFMANS
BEL
ASUB
23:06
12'50"
Top
H. Masters C
1800m (11)
[H:]M:S
min/km
3.
Pierre PARMENTIER
BEL
ASUB
20:08
11'11"
5.
Francis KRIER
BEL
ASUB
21:41
12'02"
7.
Georges DICKER
BEL
ASUB
31:53
17'42"
8.
Georges BARBIER
BEL
ASUB
34:56
19'24"
Top
H. Masters D
1500m (4)
[H:]M:S
min/km
3.
Jean-Pierre VAN DER CRUYS
BEL
ASUB
31:16
20'50"
Top
Total
ASUB
41
C.O. Liège
24
Hainaut O.C.
11
O.L.V. Eifel
9
C.O. Pégase
8
Start-O
8
O.L.G. St. Vith ARDOC
5
Hermathenae
4
hamok
4
B.A.B.A.
3
Balise 10
2
Omega
2
Altaïr C.O.
1
C.O. Militaire Belge
1
Helsingin Suunnistajat
1
Indiv.
1
TROL
1
Total: 126