CFMD - Jalonnés & Initiations
Locquignol 10.5.2014
5907NO T.A.D.
Last updated: 12.05.2014 21:46:39
Contact/Remarks:
rma@helga-o.com
Jalonné
I.M.
I.C.
I.L
Total
NCL
non classé
Jalonné
2900m (24)
[H:]M:S
min/km
1.
Lalie LANUSSE CAZALE
FRA
2517FC OTB
29:38
10'13"
2.
Louna CHATELON
FRA
4203RA OE42
30:28
10'30"
+0:50
Paul RIZZOTTO
FRA
2508FC BALISE 25
30:28
10'30"
+0:50
4.
Lucas RIZZOTTO
FRA
2508FC BALISE 25
31:43
10'56"
+2:05
5.
Lilou VOGELEISEN
FRA
6707AL ASOP ERSTEIN
32:35
11'14"
+2:57
6.
Siloë LANUSSE CAZALE
FRA
2517FC OTB
34:55
12'02"
+5:17
7.
Mathilde BLOT
FRA
8807LO LO Sanchey
36:46
12'40"
+7:08
8.
Come KERANGUEVEN
FRA
4504CE ASCO ORLEANS
37:47
13'01"
+8:09
9.
Théotime LIAGRE
FRA
Indiv.
42:51
14'46"
+13:13
10.
Romane SENCE
FRA
5906NO VALMO
51:28
17'44"
+21:50
11.
Laura MARTIN
FRA
5402LO SCAPA NANCY
52:33
18'07"
+22:55
12.
Sonia JOLLY-JANSSON
FRA
7807IF GO78
52:59
18'16"
+23:21
13.
Emma JOLLY-JANSSON
FRA
7807IF GO78
53:01
18'16"
+23:23
14.
Axel SENCE
FRA
5906NO VALMO
56:30
19'28"
+26:52
15.
Maé CHATELON
FRA
4203RA OE42
56:45
19'34"
+27:07
16.
Mariette GIRAUD
FRA
Indiv.
56:54
19'37"
+27:16
17.
Lucie DEGRAVE
FRA
Indiv.
57:00
19'39"
+27:22
18.
Marcellin GIRAUD
FRA
Indiv.
57:52
19'57"
+28:14
19.
Claire TREMOULET
FRA
4601MP FiNO46
59:03
20'21"
+29:25
20.
Tristan PECHSTEIN
FRA
5402LO SCAPA NANCY
59:53
20'38"
+30:15
21.
Lilie PECHSTEIN
FRA
5402LO SCAPA NANCY
1:01:37
21'14"
+31:59
22.
Louis VUILLEMARD
FRA
8812LO O'ZONE 88
16:43:36
346'04"
+16:13:58
NCL
Jeanne VACHER
FRA
5116CA ASO Sillery
NCL
Noé PECOURT
FRA
2904BR Quimper 29
Top
I.M.
4500m (10)
[H:]M:S
min/km
1.
Yannick CAROULLE
FRA
6208NO B.A
40:46
9'03"
2.
Titouan BURGY
FRA
6806AL COBuhl.Florival
54:24
12'05"
+13:38
3.
Antoine AUBERT
FRA
5407LO SO Luneville
1:28:41
19'42"
+47:55
4.
Manon MARTIN-GROSS
FRA
5402LO SCAPA NANCY
1:41:25
22'32"
+1:00:39
5.
Rodney FREEBURN
GBR
Indiv.
1:45:59
23'33"
+1:05:13
6.
Aude RAIMBAULT
FRA
7716IF BALISE 77
1:46:38
23'41"
+1:05:52
7.
Rémy DORFLINGIR
FRA
7403RA CSA-EMHM
1:52:47
25'03"
+1:12:01
8.
Karine BLOT
FRA
8807LO LO Sanchey
1:53:18
25'10"
+1:12:32
9.
Helene BERT
FRA
2208BR SAINT-BRIEUC OR
2:29:06
33'08"
+1:48:20
NCL
Julie VIDEIRA
FRA
3914FC JSO
Top
I.C.
2900m (13)
[H:]M:S
min/km
1.
Tiffany DELMOTTE
FRA
Indiv.
26:27
9'07"
2.
Mathilde MALBRANQUE
FRA
Indiv.
28:04
9'40"
+1:37
3.
Guillaume PLACE
FRA
Indiv.
29:24
10'08"
+2:57
4.
Candice GUILLAUME
FRA
7004FC V.H.S.O.
32:45
11'17"
+6:18
5.
Théo PISZCZOROWICZ
FRA
Indiv.
37:07
12'47"
+10:40
6.
Lisa FIRRITO
FRA
6208NO B.A
39:54
13'45"
+13:27
7.
Camille VITTU
FRA
Indiv.
41:00
14'08"
+14:33
8.
Anaelle BUFFARD
FRA
3914FC JSO
48:12
16'37"
+21:45
9.
Celine BONNET
FRA
5703LO T.A. Fameck
57:39
19'52"
+31:12
10.
Rachel MONTANARI
FRA
5703LO T.A. Fameck
59:04
20'22"
+32:37
NCL
Claire GERMAIN
FRA
5407LO SO Luneville
NCL
Estelle DENAIX
FRA
7403RA CSA-EMHM
NCL
Maggali DENOVAL
FRA
6008PI NOYON CO
Top
I.L
6100m (15)
[H:]M:S
min/km
1.
Roméo LABANT
FRA
Indiv.
55:19
9'04"
2.
Pascal BOUCHAN
FRA
Indiv.
1:22:11
13'28"
+26:52
3.
Bruno BERNADE
FRA
6911RA CSMR
1:22:17
13'29"
+26:58
4.
Denis ROUZOT
FRA
9502IF ACBeauchamp
1:25:45
14'03"
+30:26
5.
Stéphane OBREBSKI
FRA
3810RA ORIENTALP
1:42:38
16'49"
+47:19
6.
Frédéric DUPONT
FRA
Indiv.
1:54:19
18'44"
+59:00
7.
Kris SOBRY
FRA
Indiv.
1:58:11
19'22"
+1:02:52
8.
Amélie BON
FRA
Indiv.
1:58:13
19'22"
+1:02:54
9.
Benoit-Louis ROUSSON
FRA
Indiv.
1:59:25
19'34"
+1:04:06
10.
Coraline VOLKAMER
FRA
Indiv.
2:00:15
19'42"
+1:04:56
11.
Didier TREHIOU
FRA
Indiv.
2:09:08
21'10"
+1:13:49
12.
Yoann HETROIT
FRA
Indiv.
2:41:07
26'24"
+1:45:48
NCL
Fabien KRUHELSKI
FRA
Indiv.
NCL
J-Ch DEROBERT-MAZURE
FRA
6307AU Balise 63
NCL
Rémy DORFLINGER
FRA
7403RA CSA-EMHM
Top
Total
Indiv.
20
5402LO SCAPA NANCY
4
7403RA CSA-EMHM
3
2508FC BALISE 25
2
2517FC OTB
2
3914FC JSO
2
4203RA OE42
2
5407LO SO Luneville
2
5703LO T.A. Fameck
2
5906NO VALMO
2
6208NO B.A
2
7807IF GO78
2
8807LO LO Sanchey
2
2208BR SAINT-BRIEUC OR
1
2904BR Quimper 29
1
3810RA ORIENTALP
1
4504CE ASCO ORLEANS
1
4601MP FiNO46
1
5116CA ASO Sillery
1
6008PI NOYON CO
1
6307AU Balise 63
1
6707AL ASOP ERSTEIN
1
6806AL COBuhl.Florival
1
6911RA CSMR
1
7004FC V.H.S.O.
1
7716IF BALISE 77
1
8812LO O'ZONE 88
1
9502IF ACBeauchamp
1
Total: 62