Nationale 2 Challenge SOFT | ||
Last updated: 23.04.2007 09:18:31 |
D-16 4830m 185m (7) | ||||||||
[H:]M:S | min/km | |||||||
1. | Margot VANDEMEULEBROEK | ASUB | 52:43 | 10'55" | ||||
NCL | Jessica MARIEN | ASUB | ||||||
Top | ||||||||
D-18 5480m 220m (5) | ||||||||
[H:]M:S | min/km | |||||||
4. | Mathias AMINI | ASUB | 1:38:07 | 17'54" | ||||
Top | ||||||||
DE 8990m 330m (9) | ||||||||
[H:]M:S | min/km | |||||||
4. | Vinciane MULPAS | ASUB | 1:29:18 | 9'56" | ||||
Top | ||||||||
D21 6280m 280m (13) | ||||||||
[H:]M:S | min/km | |||||||
3. | Florence DERAM | ASUB | 1:12:01 | 11'28" | ||||
10. | Isabelle TAELEMANS | ASUB | 1:27:39 | 13'57" | ||||
Top | ||||||||
D35 5480m 220m (8) | ||||||||
[H:]M:S | min/km | |||||||
1. | Maurice REVERSEAU | ASUB | 1:02:58 | 11'29" | ||||
6. | Rachel ATTARD | ASUB | 1:15:56 | 13'51" | ||||
Top | ||||||||
D40 5480m 220m (11) | ||||||||
[H:]M:S | min/km | |||||||
7. | Carine LAMBEAU | ASUB | 1:19:40 | 14'32" | ||||
Top | ||||||||
D45 4830m 185m (11) | ||||||||
[H:]M:S | min/km | |||||||
4. | Jenny BUELENS | ASUB | 1:08:57 | 14'17" | ||||
7. | Annick ROUSEREZ | ASUB | 1:19:42 | 16'30" | ||||
Top | ||||||||
D50 4830m 185m (15) | ||||||||
[H:]M:S | min/km | |||||||
10. | Antoine CARNOT | ASUB | 1:15:26 | 15'37" | ||||
13. | Nadine VERLINDEN | ASUB | 1:29:04 | 18'26" | ||||
Top | ||||||||
D55 3990m 175m (11) | ||||||||
[H:]M:S | min/km | |||||||
3. | Nicole NAEIJE | ASUB | 58:32 | 14'40" | ||||
Top | ||||||||
D75 3450m 120m (1) | ||||||||
[H:]M:S | min/km | |||||||
1. | Rachel MATTHYS | ASUB | 1:30:02 | 26'06" | ||||
Top | ||||||||
H-12 2570m 130m (8) | ||||||||
[H:]M:S | min/km | |||||||
1. | Thomas GILLET | ASUB | 24:16 | 9'27" | ||||
Top | ||||||||
H-14 4830m 185m (11) | ||||||||
[H:]M:S | min/km | |||||||
1. | Julien GILLET | ASUB | 48:40 | 10'05" | ||||
Top | ||||||||
H-16 6280m 280m (10) | ||||||||
[H:]M:S | min/km | |||||||
2. | Benjamin HOFMANS | ASUB | 57:34 | 9'10" | ||||
4. | Bruno PARMENTIER | ASUB | 1:13:04 | 11'38" | ||||
Top | ||||||||
H-18 7950m 290m (6) | ||||||||
[H:]M:S | min/km | |||||||
1. | Gilles DE NEYER | ASUB | 1:00:11 | 7'34" | ||||
Top | ||||||||
H-20 9700m 390m (6) | ||||||||
[H:]M:S | min/km | |||||||
4. | Félix VANDEMEULEBROEK | ASUB | 1:30:04 | 9'17" | ||||
5. | Rasa ENGSTEDT | ASUB | 1:41:04 | 10'25" | ||||
Top | ||||||||
HE 13980m 425m (23) | ||||||||
[H:]M:S | min/km | |||||||
2. | François ROLAND | ASUB | 1:32:33 | 6'37" | ||||
10. | Christophe BERNARD | ASUB | 1:47:35 | 7'42" | ||||
13. | David LEMAIRE | ASUB | 1:49:28 | 7'50" | ||||
22. | Tarmo KUUB | ASUB | 2:32:29 | 10'54" | ||||
Top | ||||||||
H21 10650m 400m (16) | ||||||||
[H:]M:S | min/km | |||||||
2. | François CLAPUYT | ASUB | 1:36:56 | 9'06" | ||||
Top | ||||||||
HB 6280m 280m (6) | ||||||||
[H:]M:S | min/km | |||||||
NCL | Jonathan SPRUMONT | ASUB | ||||||
Top | ||||||||
H45 7950m 290m (42) | ||||||||
[H:]M:S | min/km | |||||||
17. | Jean-Noël DEBEHOGNE | ASUB | 1:24:42 | 10'39" | ||||
18. | Marc VANDEMEULEBROEK | ASUB | 1:25:30 | 10'45" | ||||
32. | Jean-Luc MARIEN | ASUB | 1:53:23 | 14'16" | ||||
Top | ||||||||
H50 6280m 280m (28) | ||||||||
[H:]M:S | min/km | |||||||
5. | Ellen HERTEGONNE | ASUB | 1:00:26 | 9'37" | ||||
6. | Philippe CLAPUYT | ASUB | 1:00:46 | 9'41" | ||||
10. | Jacques HOFMANS | ASUB | 1:12:13 | 11'30" | ||||
21. | Pierre MOLS | ASUB | 1:33:46 | 14'56" | ||||
Top | ||||||||
H55 5480m 220m (33) | ||||||||
[H:]M:S | min/km | |||||||
9. | Pierre PARMENTIER | ASUB | 58:46 | 10'43" | ||||
15. | Francis KRIER | ASUB | 1:02:30 | 11'24" | ||||
20. | Walter DE NEYER | ASUB | 1:12:49 | 13'17" | ||||
22. | Georges DICKER | ASUB | 1:15:41 | 13'49" | ||||
Top | ||||||||
H65 3990m 175m (7) | ||||||||
[H:]M:S | min/km | |||||||
5. | Jean-Pierre VAN DER CRUYS | ASUB | 1:06:30 | 16'40" | ||||
Top | ||||||||
H80 3450m 120m (1) | ||||||||
[H:]M:S | min/km | |||||||
1. | Jean MATTHYS | ASUB | 1:26:05 | 24'57" | ||||
Top |
Omega | 55 |
K.O.L. | 44 |
ASUB | 41 |
hamok | 36 |
TROL | 34 |
CO Liège | 28 |
O.L.G. St. Vith ARDOC | 27 |
Hermathenae | 23 |
Balise 10 | 20 |
Pégase | 16 |
N.S.V. Amel | 14 |
O.L.V. Eifel | 14 |
Hainaut O.C. | 12 |
Altaïr CO | 10 |
Borasca | 9 |
Hansa Simmerath | 6 |
KOVZ | 4 |
B.A.B.A. | 3 |
Total: 396 |