Ultra longues distances
Chiny 11.1.2009
Altaïr CO
Last updated: 11.01.2009 21:35:31
01
02
03
04
05
06
Total
NCL
non classé
--
hors classement
01
18710m
510m (17)
[H:]M:S
min/km
1.
Pascal LORMANS
H40
B.A.B.A.
2:12:37
7'05"
2.
Thierry GUIOT
H35
B.A.B.A.
2:33:39
8'13"
+21:02
3.
David LEMAIRE
H35
ASUB
2:33:52
8'13"
+21:15
4.
Marin VERSCHEURE
H40
B.A.B.A.
2:36:13
8'21"
+23:36
5.
Tarmo KUUB
H21
ASUB
2:48:42
9'01"
+36:05
6.
Jean-Damien SCHENKELAARS
H21
CO Liège
3:00:29
9'39"
+47:52
7.
Quentin GILLET
H21
CO Liège
3:00:31
9'39"
+47:54
8.
Patrick MAYERES
H21
Hermathenae
3:00:37
9'39"
+48:00
9.
Olivier MACHIELS
H21
CO Liège
3:03:34
9'49"
+50:57
10.
Eric NEUTELEERES
H45
Indiv.
3:03:37
9'49"
+51:00
Joel FRANCIS
H35
Indiv.
3:03:37
9'49"
+51:00
12.
Benoit PALANTE
H35
ASUB
3:13:56
10'22"
+1:01:19
13.
Pierrre COLLIN
H45
B.A.B.A.
3:24:42
10'56"
+1:12:05
14.
Aurélien ZLOTOROWIEZ
H40
B.A.B.A.
3:24:43
10'56"
+1:12:06
15.
Dominique COTON
D35
B.A.B.A.
3:24:46
10'57"
+1:12:09
NCL
Coralie DELFERIER
H40
B.A.B.A.
NCL
Marc MALDAGUE
H45
Indiv.
Top
02
15340m
280m (18)
[H:]M:S
min/km
1.
Benjamin HOFMANS
H-18
ASUB
1:46:37
6'57"
2.
Patrick MOSSOUX
H45
Pégase
1:46:49
6'58"
+0:12
3.
Thomas BREDO
H-18
O.L.V. Eifel
1:47:05
6'59"
+0:28
4.
Christian STOFFELS
H45
Balise 10
1:49:43
7'09"
+3:06
5.
Christian GILLET
H45
ASUB
1:59:47
7'49"
+13:10
6.
Thierry CHAXEL
H40
ASUB
2:15:59
8'52"
+29:22
7.
Philippe TAELEMANS
H45
ASUB
2:16:01
8'52"
+29:24
8.
Vinciane MULPAS
D21
ASUB
2:16:02
8'52"
+29:25
9.
Emmanuel VAN DER MAREN
H50
B.A.B.A.
2:26:43
9'34"
+40:06
10.
Jean-Michel LUDOVICY
H45
CO Liège
2:29:08
9'43"
+42:31
11.
Vincent MICHEL
H45
CO Liège
2:38:58
10'22"
+52:21
12.
Bernard PAULUS
H40
Hainaut O.C.
2:45:22
10'47"
+58:45
13.
Stéphanie BLOCKX
D21
CO Liège
2:47:53
10'57"
+1:01:16
14.
Didier DE PAEPE
H45
Indiv.
2:48:32
10'59"
+1:01:55
15.
Charlotte L'HOEST
D-18
Indiv.
2:53:18
11'18"
+1:06:41
16.
Hervé MAURISSEN
H40
Indiv.
2:53:23
11'18"
+1:06:46
17.
Valérie CLISSEN
D21
CO Liège
3:00:29
11'46"
+1:13:52
--
Christophe AMERIJCKX
H35
ASUB
2:16:19
+29:42
Top
03
12050m
285m (23)
[H:]M:S
min/km
1.
Julien GILLET
H-16
ASUB
1:42:19
8'29"
2.
Jean-Noël DEBEHOGNE
H50
ASUB
1:42:47
8'32"
+0:28
3.
Thibaut DERENNE
H-16
Hermathenae
1:44:34
8'41"
+2:15
4.
Annamari VIERIKKO
D40
ASUB
1:51:06
9'13"
+8:47
5.
Francis KRIER
H55
ASUB
2:05:38
10'26"
+23:19
6.
Margot VANDEMEULEBROEK
D-18
ASUB
2:07:45
10'36"
+25:26
7.
Marcel SCHWALL
H55
O.L.V. Eifel
2:11:35
10'55"
+29:16
8.
Eric GIAUX
H50
Balise 10
2:11:42
10'56"
+29:23
9.
Françoise RENARD
D45
CO Liège
2:23:51
11'56"
+41:32
10.
Jean-Pol HOULMONT
H50
Indiv.
2:27:11
12'13"
+44:52
11.
Jean-Luc BERTINCHAMPS
H55
Pégase
2:32:48
12'41"
+50:29
12.
Jacques HOFMANS
H50
ASUB
2:34:08
12'47"
+51:49
13.
Bernadette VANDERMEULEN
D55
CO Liège
2:34:28
12'49"
+52:09
14.
Bruno VANDERMEULEN
H55
CO Liège
2:34:30
12'49"
+52:11
15.
Murielle MATHIEU
D35
CO Liège
2:53:54
14'26"
+1:11:35
16.
Patrice GODERNIAUX
H50
Indiv.
3:07:48
15'35"
+1:25:29
17.
Pierre GILLAIN
H50
Pégase
3:14:54
16'10"
+1:32:35
18.
Maurice L'HOEST
H55
CO Liège
4:02:25
20'07"
+2:20:06
--
Corentin LEDUC
H21
Indiv.
00:00
-1:42:19
--
François VAN DER OUDERAA
H21
ASUB
00:00
-1:42:19
--
Catherine SAUBOIN
H21
B.A.B.A.
2:21:54
+39:35
--
Yann BERIOT
H21
Indiv.
2:45:34
+1:03:15
NCL
Lisette FLAGOTHIER
D35
CO Liège
Top
04
9370m
245m (14)
[H:]M:S
min/km
1.
Freddy SILLIEN
H60
Pégase
1:20:19
8'34"
2.
Thomas GILLET
H-14
ASUB
1:24:50
9'03"
+4:31
3.
Elke THEISS
D40
O.L.G. St. Vith ARDOC
1:42:28
10'56"
+22:09
4.
Yves MATTART
H60
Pégase
1:49:57
11'44"
+29:38
5.
Michel RYSENAER
H65
ASUB
2:20:06
14'57"
+59:47
6.
Pierre LECOCQ
H-14
Hermathenae
2:20:28
14'59"
+1:00:09
7.
Jean-Pierre VAN DER CRUYS
H65
ASUB
2:27:04
15'42"
+1:06:45
--
Janne HEIKKINEN
H-16
ASUB
00:00
-1:20:19
--
Julien MINET
H21
Indiv.
1:46:39
+26:20
--
Thierry DEUXANT
H45
Pégase
1:55:19
+35:00
--
Leslie CRETTELS
D21
Hermathenae
2:03:54
+43:35
--
David ROACH
H50
SLOW LUX
2:11:15
+50:56
--
Caroline BLOCKX
D21
CO Liège
2:22:45
+1:02:26
NCL
Jenny BUELENS
D45
ASUB
Top
05
6260m
195m (18)
[H:]M:S
min/km
1.
Engelbert OFFERMAN
H70
O.L.V. Eifel
1:25:19
13'38"
2.
Michael HODSON
H70
Indiv.
1:25:54
13'43"
+0:35
3.
Maggy ROCH
D50
Indiv.
1:37:32
15'35"
+12:13
4.
Frédérique DELHASSE
D50
Balise 10
1:44:27
16'41"
+19:08
--
Fluje MARTOS
H50
Indiv.
00:00
-1:25:19
--
Georges SAINTMARD
H45
Indiv.
00:00
-1:25:19
--
Jean-Marie DEMEUSE
H-14
B.A.B.A.
00:00
-1:25:19
--
Lassi HEIKKINEN
H-14
ASUB
00:00
-1:25:19
--
Chris SCOTT
H21
Tout Azimut Fameck
1:09:09
-16:10
--
Orsolya LUKOCZKY
D21
Indiv.
1:25:23
+0:04
--
Quentin MINEUR
H-20
Balise 10
1:32:22
+7:03
--
Nicolas CLERIN
H21
Indiv.
1:36:02
+10:43
--
Nicolas VAN DER OUDERAA
H-20
Indiv.
1:43:04
+17:45
--
Alice DUMONT
D40
B.A.B.A.
1:47:16
+21:57
--
Laurence AUGHUET
D40
ASUB
1:47:17
+21:58
NCL
Jean BAYI
H70
O.L.V. Eifel
NCL
Nicolas SAINTMARD
D-14
B.A.B.A.
NCL
Willy KUPPER
H70
O.L.G. St. Vith ARDOC
Top
06
4680m
155m (5)
[H:]M:S
min/km
1.
Jérémy BREDO
H-12
O.L.V. Eifel
1:20:13
17'08"
--
Aurelie DAUVIN
D21
B.A.B.A.
00:00
-1:20:13
--
Jessica LIMPACH
D21
Indiv.
1:24:43
+4:30
--
Anne CLERIN
D21
Indiv.
2:11:23
+51:10
--
Géraldine BAUWIN
D21
Indiv.
2:21:01
+1:00:48
Top
Total
ASUB
23
Indiv.
21
CO Liège
14
B.A.B.A.
13
Pégase
6
O.L.V. Eifel
5
Balise 10
4
Hermathenae
4
O.L.G. St. Vith ARDOC
2
Hainaut O.C.
1
SLOW LUX
1
Tout Azimut Fameck
1
Total: 95