Triple sprint
Centre Sportif 21.10.2012
Balise 10
Last updated: 22.10.2012 11:25:16
Contact/Remarks:
serge.dery@skynet.be
D.Pup
DESP
DJUN
DOPEN
DMA
DMB
DMC
HPUP
HESP
HJUN
HOPEN
HMA
HMB
HMC
HMD
1
2
3
Total
NCL
non classé
D. Pupilles
1200m (5)
[H:]M:S
min/km
1.
Laurine HERMAN
BEL
ASUB
10:43
8'55"
2.
Laurence DEFRAIGNE
BEL
ASUB
13:16
11'03"
3.
Gaëlle FRONHOFFS
BEL
ASUB
15:40
13'03"
Top
D. Espoirs - Beloften
1900m (10)
[H:]M:S
min/km
2.
Gaëlle DEFRAIGNE
BEL
ASUB
18:49
9'54"
3.
Eleonore ROBINSON
BEL
ASUB
18:53
9'56"
4.
Sandrine DEFRAIGNE
BEL
ASUB
20:08
10'35"
Top
D. Junioren - Juniores
2100m (2)
[H:]M:S
min/km
1.
Tiphane MARCHEGAY
BEL
ASUB
13:41
6'30"
Top
D. Open
2400m (7)
[H:]M:S
min/km
3.
Vinciane MULPAS
BEL
ASUB
16:30
6'52"
NCL
Marie-Caroline LAURENT
BEL
ASUB
Top
D. Masters A
2100m (14)
[H:]M:S
min/km
1.
Béatrice DE LONGUEVILLE
BEL
ASUB
13:56
6'38"
2.
Annamari VIERIKKO
FIN
ASUB
14:11
6'45"
3.
Katri HAATAJA
FIN
ASUB
16:29
7'50"
4.
Laurence AUGHUET
BEL
ASUB
18:10
8'39"
5.
Geneviève NYS
BEL
ASUB
18:34
8'50"
8.
An DUYCK
BEL
ASUB
20:01
9'31"
9.
Carine LAMBEAU
BEL
ASUB
21:02
10'00"
11.
Elisabeth PEETERS
FRA
ASUB
22:44
10'49"
13.
Corine SERVAIS
BEL
ASUB
27:36
13'08"
Top
D. Masters B
1900m (7)
[H:]M:S
min/km
5.
Christine PARMENTIER-RENARD
BEL
ASUB
25:04
13'11"
NCL
Begona DE LA RUBIA
ESP
ASUB
Top
H. Pupilles
1200m (4)
[H:]M:S
min/km
1.
Cédric AMERIJCKX
BEL
ASUB
08:42
7'15"
4.
Gaël AMERIJCKX
BEL
ASUB
19:52
16'33"
Top
H. Espoirs - Beloften
2100m (7)
[H:]M:S
min/km
4.
Thibault HERMAN
BEL
ASUB
19:01
9'03"
5.
Thibaut COLSON
BEL
ASUB
19:45
9'24"
Top
H. Junioren - Juniors
2400m (8)
[H:]M:S
min/km
2.
Thomas GILLET
BEL
ASUB
12:57
5'23"
4.
Thomas CLAPUYT
BEL
ASUB
14:44
6'08"
8.
Bruno PARMENTIER
BEL
ASUB
17:38
7'20"
Top
H. Open
2800m (21)
[H:]M:S
min/km
6.
Gilles DE NEYER
BEL
ASUB
16:50
6'00"
7.
Quentin DE NEYER
BEL
ASUB
16:56
6'02"
13.
Benjamin HOFMANS
BEL
ASUB
18:41
6'40"
18.
Jean-Michel STEUVER
BEL
ASUB
22:22
7'59"
19.
François CLAPUYT
BEL
ASUB
22:38
8'04"
Top
H. Masters A
2400m (9)
[H:]M:S
min/km
3.
Philippe TAELEMANS
BEL
ASUB
15:18
6'22"
4.
Christophe AMERIJCKX
BEL
ASUB
15:37
6'30"
Top
H. Masters B
2100m (11)
[H:]M:S
min/km
2.
Luis MARTIN DE LOS RIOS
ESP
ASUB
13:15
6'18"
4.
Marc VANDEMEULEBROEK
BEL
ASUB
14:44
7'00"
8.
Dominique STAS
BEL
ASUB
16:07
7'40"
Top
H. Masters C
1900m (10)
[H:]M:S
min/km
2.
Pierre PARMENTIER
BEL
ASUB
14:30
7'37"
5.
Francis KRIER
BEL
ASUB
17:39
9'17"
8.
Georges DICKER
BEL
ASUB
21:04
11'05"
9.
Georges BARBIER
BEL
ASUB
24:03
12'39"
Top
H. Masters D
1600m (4)
[H:]M:S
min/km
2.
Jean-Pierre VAN DER CRUYS
BEL
ASUB
21:10
13'13"
Top
Total
ASUB
42
C.O. Liège
22
Hainaut O.C.
11
O.L.V. Eifel
9
C.O. Pégase
8
O.L.G. St. Vith ARDOC
5
Start-O
5
Hermathenae
4
hamok
4
B.A.B.A.
3
Balise 10
2
Omega
2
Altaïr C.O.
1
C.O. Militaire Belge
1
Helsingin Suunnistajat
1
Indiv.
1
TROL
1
Total: 122