JEC - Open Longues Distances
La Croix de Bauzon 28.9.2019
CD CO07 - ARDECHE
Last updated: 03.10.2019 11:53:04
Contact/Remarks:
rma@helga-o.com
D:Violet Long D
D:Violet Court D
D:Orange
D:Jaune
D:Bleu
D:Vert
D:Jalonné
H:Violet Long H
H:Violet Long D
H:Violet Court H
H:Violet Court D
H:Orange
H:Jaune
H:Bleu
H:Vert
H:Jalonné
Total
NCL
non classé
NT
sans temps
DNF
abandon
D:Violet Long D
8050m
455m (24)
[H:]M:S
min/km
5.
Pascaline COLAS
FRA
D21
6911AR ASUL SPORTS NAT
1:29:31
11'07"
6.
Marie VUITTON
FRA
D21
6911AR ASUL SPORTS NAT
1:30:53
11'17"
13.
Florine TAILLEUR
FRA
D21
6911AR ASUL SPORTS NAT
1:44:02
12'55"
19.
Loriane ROUSSE
FRA
D21
6911AR ASUL SPORTS NAT
1:51:42
13'52"
24.
Thérèse MACQUART-MOULIN
FRA
D40
6911AR ASUL SPORTS NAT
4:05:01
30'26"
Top
D:Violet Court D
6080m
275m (50)
[H:]M:S
min/km
10.
Fiona BASSET
FRA
D21
6911AR ASUL SPORTS NAT
1:32:37
15'13"
18.
Genevieve PELLETIER
FRA
D55
6911AR ASUL SPORTS NAT
1:45:02
17'16"
23.
Anne-Laure ERBACHER
FRA
D21
6911AR ASUL SPORTS NAT
1:51:54
18'24"
27.
Gwenaelle MENEZ
FRA
D45
6911AR ASUL SPORTS NAT
1:55:03
18'55"
32.
Nathalie DECHAVANNE
FRA
D40
6911AR ASUL SPORTS NAT
1:59:40
19'40"
33.
Christelle VUITTON
FRA
D50
6911AR ASUL SPORTS NAT
1:59:55
19'43"
34.
Laurence BASSET
FRA
D45
6911AR ASUL SPORTS NAT
2:00:29
19'48"
41.
Sylvie BASSET
FRA
D55
6911AR ASUL SPORTS NAT
2:26:57
24'10"
Top
D:Orange
5620m
280m (30)
[H:]M:S
min/km
7.
Zoé TCHERKACHINE
FRA
D16
6911AR ASUL SPORTS NAT
1:24:04
14'57"
9.
Axelle ECARNOT
FRA
D16
6911AR ASUL SPORTS NAT
1:26:51
15'27"
17.
Lola ECARNOT
FRA
D18
6911AR ASUL SPORTS NAT
1:38:36
17'32"
19.
Noëllie BASSET
FRA
D21
6911AR ASUL SPORTS NAT
1:50:17
19'37"
Top
D:Jaune
5150m
150m (28)
[H:]M:S
min/km
4.
Tess BASSET
FRA
D12
6911AR ASUL SPORTS NAT
1:06:07
12'50"
Top
D:Bleu
3510m
75m (22)
[H:]M:S
min/km
12.
Elsa DECHAVANNE
FRA
D12
6911AR ASUL SPORTS NAT
54:01
15'23"
Top
D:Vert
2730m
50m (17)
[H:]M:S
min/km
7.
Margot DECHAVANNE
FRA
D10
6911AR ASUL SPORTS NAT
42:14
15'28"
8.
Solen BONTRON
FRA
D10
6911AR ASUL SPORTS NAT
43:26
15'54"
Top
H:Violet Long H
8760m
520m (66)
[H:]M:S
min/km
5.
Mathieu KERN-GILLARD
FRA
H21
6911AR ASUL SPORTS NAT
1:28:59
10'09"
17.
Laurent DECHAVANNE
FRA
H40
6911AR ASUL SPORTS NAT
1:40:26
11'27"
27.
Bruno PLUMEY
FRA
H40
6911AR ASUL SPORTS NAT
1:50:19
12'35"
29.
Emeric HUBERT
FRA
H35
6911AR ASUL SPORTS NAT
1:52:21
12'49"
46.
Jérôme ALBREGUE
FRA
H35
6911AR ASUL SPORTS NAT
2:08:54
14'42"
52.
Matthieu ROGEZ
FRA
H21
6911AR ASUL SPORTS NAT
2:17:56
15'44"
53.
Laurent DUNHILL
FRA
H35
6911AR ASUL SPORTS NAT
2:19:26
15'55"
54.
Guillaume BONTRON
FRA
H45
6911AR ASUL SPORTS NAT
2:19:53
15'58"
57.
Vincent BELTOISE
FRA
H21
6911AR ASUL SPORTS NAT
2:26:10
16'41"
Top
H:Violet Court H
6550m
350m (76)
[H:]M:S
min/km
22.
Romain PICHARD
FRA
H16
6911AR ASUL SPORTS NAT
1:45:33
16'06"
29.
Christian CACHARD
FRA
H60
6911AR ASUL SPORTS NAT
1:52:43
17'12"
44.
Régis BASSET
FRA
H50
6911AR ASUL SPORTS NAT
2:02:46
18'44"
46.
Olivier BASSET
FRA
H55
6911AR ASUL SPORTS NAT
2:04:45
19'02"
54.
Ivan SACHKOV
FRA
H35
6911AR ASUL SPORTS NAT
2:11:48
20'07"
57.
Jérôme POCACHARD
FRA
H45
6911AR ASUL SPORTS NAT
2:16:32
20'50"
62.
Jean François ECARNOT
FRA
H45
6911AR ASUL SPORTS NAT
2:28:17
22'38"
63.
Christophe DUPONT
FRA
H21
6911AR ASUL SPORTS NAT
2:47:22
25'33"
NCL
Jean-Pierre MAZARD
FRA
H60
6911AR ASUL SPORTS NAT
NCL
Christophe VUITTON
FRA
H55
6911AR ASUL SPORTS NAT
Top
H:Orange
5620m
280m (38)
[H:]M:S
min/km
13.
Elouan BONTRON
FRA
H16
6911AR ASUL SPORTS NAT
1:08:27
12'10"
15.
Baptiste PRETET
FRA
H21
6911AR ASUL SPORTS NAT
1:13:00
12'59"
16.
Simon DECHAVANNE
FRA
H14
6911AR ASUL SPORTS NAT
1:13:15
13'02"
Top
H:Jaune
5150m
150m (29)
[H:]M:S
min/km
15.
Maël BONTRON
FRA
H14
6911AR ASUL SPORTS NAT
1:05:09
12'39"
Top
Total
6911AR ASUL SPORTS NAT
44
4201AR NOSE
35
0705AR Raidlinks'07
34
Pass'O sans Cmed
24
4302AR AZIMUT 43
20
4203AR OE42
17
4204AR Boussole en F.
17
1307PZ ACA AIX EN PROV
14
7305AR ECHO 73
14
0615PZ VSAO
13
1303PZ MARCO
13
5907HF T.A.D.
12
2605AR VSO
11
2610AR L.O.V.
11
4403PL NAO
9
7404AR ASO
9
8404PZ OPA
9
Pass'O avec Cmed
8
2606AR LOUP
6
2604AR CROCO
5
6906AR ALCO
5
7807IF GO78
5
0111AR CO AMBERIEU
4
2105BF ADOChenôve
4
2109BF A.S.Quetigny
4
5703GE T.A. FAMECK
4
3811AR GUC-CO
3
3913BF O'JURA
3
6307AR Balise 63
3
7407AR SOS GO
3
8105OC BOA Albi
3
8319PZ TOULON SNature
3
8405PZ CS PERTUIS
3
0703AR VA 07
2
0711AR Outdoor07
2
1106OC COORE MJC
2
2108BF Talant SO
2
2517BF OTB
2
3408OC AMSO34
2
4601OC FiNO46
2
5407GE SO Luneville
2
5702GE CSAG METZ
2
5803BF NORD
2
8607NA Poitiers CO
2
8809GE HVO
2
CA Rosé
2
Cercle d'Orientation du Hainaut
2
Copenhagen Police
2
Haut Niveau Belgique
2
OLC Schaffhausen
2
0207HF VO
1
0308AR Chantelle SN
1
0404PZ Balise 04
1
0708AR Chassezac SN
1
0801GE OSCM
1
1103OC RDPA
1
1202OC CVO12
1
1209OC Alpina
1
2104BF Vallée Ouche OR
1
3319NA SMOG
1
3502BR CRCO
1
3801AR DAUPHINE'O
1
3810AR ORIENTALP
1
4012NA B.R.O.S
1
5402GE SCAPA NANCY
1
5906HF VALMO
1
6604OC C.O.T.E. 66
1
6803GE COMulhouse
1
7707IF OPA MONTIGNY
1
7808IF ASMB-CO
1
8702NA ORIENTATION 87
1
Youth Advance Orienteering Club
1
Total: 428