clublogo
index

ASOM - Saturday Sprint 1
Oostende 29.6.2019
TROL

Last updated: 01.07.2019 08:31:34Contact/Remarks: jeremy@asom.be HELGA Orienteering Software © Michael Hock

M ELITE M CHILDREN -12 W CHILDREN -12 M YOUTH -16 W YOUTH -16 M JUNIOR -20 W JUNIOR -20 M VET 40+ W VET 40+ M SUPERVET 55+ W SUPERVET 55+ M ULTRAVET 65+ W ELITE W ULTRAVET 65+ M HYPERVET 75+ W HYPERVET 75+
Days 1 2 3
Total
 Splitsbrowser

NCL not classified   

M ELITE   length 2750m (35)

[H:]M:Smin/km
1.Ats SONAJALGESTHarju OK12:574'42"
2.Will TIDSWELLNZLHawkes Bay14:035'06"+1:06
3.Liévin CREFCOEURBELAltaïr C.O.14:205'12"+1:23
4.Jan SKOUPYCZESK Ski-OB Sternberk14:245'14"+1:27
5.Oleksandr RYBAKOVUKRLuxembourg Orienteering14:305'16"+1:33
6.Devon BECKMANNZLHawkes Bay14:315'16"+1:34
7.Wing Chung TAMHKGOrienteering Association of Hong Kong14:535'24"+1:56
8.Tom GEYPENBELOmega15:255'36"+2:28
9.Bert MARIENBELK.O.L.15:295'37"+2:32
10.Vaclav BADURACZETJ Slovan Karlovy Vary16:035'50"+3:06
11.Siegfried BAKELANTSBELhamok16:175'55"+3:20
12.Aleksander KOWALCZYKPOLTROL16:205'56"+3:23
Toulouse SEBASTIANBELC.O. Pégase16:205'56"+3:23
14.Simon KREKELSBELTROL16:396'03"+3:42
15.Sebastiaan LOOSENBELOmega16:456'05"+3:48
16.Markus KARIFINASUB17:046'12"+4:07
17.Daniel STEIGERGERHansa Simmerath17:206'18"+4:23
Sean KEARNSIRLFingal Orienteers17:206'18"+4:23
19.Mikhail VINOGRADOVRUSTeam Russia17:216'18"+4:24
20.Andres DEL BUSTIOESPAsturextrem17:256'19"+4:28
21.Oscar MORENO PEREZESPORCA17:476'28"+4:50
22.Vladan VUJAKLIJASRBASUB17:596'32"+5:02
23.Dieter COENBELTROL18:106'36"+5:13
Matthias POELLAUTOLC Wienerwald18:106'36"+5:13
25.Johannes HOCKBELARDOC18:196'39"+5:22
26.Piotr DELANDMETERBELASUB18:206'40"+5:23
27.Nils ROUBERTSWEFK FINN18:416'47"+5:44
28.Muhammad Bahadir KUCUKTURIndiv.18:586'53"+6:01
29.Philippe CREFCOEURBELAltaïr C.O.19:547'14"+6:57
30.Muhammed Ali COBANBELIndiv.20:127'20"+7:15
31.Olaf WOERTELNEDKOVZ21:257'47"+8:28
32.Vincent VERSTREPENBELOmega22:498'17"+9:52
33.Leopold KÜHSCHELMAUTBerliner Turnerschaft22:508'18"+9:53
34.Daniel KELLYIRLWATO37:2113'34"+24:24
NCLYordan KOLEVBULKompass-Radnevo
Top

M CHILDREN -12   length 1620m (11)

[H:]M:Smin/km
1.Luke BENNETTGBRDFOK11:407'12"
2.Thor DE MITSBELTROL15:049'18"+3:24
3.Daan COOLSBELTROL18:2611'22"+6:46
4.Emile PASQUASYBELHainaut O.C.19:4212'09"+8:02
5.Viek DE MITSBELTROL20:0912'26"+8:29
6.Bob DE CLEENEBELTROL20:5112'52"+9:11
7.Kobe VERMAANENBELTROL22:5414'08"+11:14
8.Jake BENNETTGBRDFOK29:0017'54"+17:20
NCLThomas JANSENBELOmega
NCLNathan JANSENBELOmega
NCLStan DE CLERCQBELTROL
Top

W CHILDREN -12   length 1620m (3)

[H:]M:Smin/km
1.Mara DE CLERCQBELTROL18:4411'33"
2.Anna PASQUASYBELHainaut O.C.22:1013'40"+3:26
3.Diet VAN MIERLOBELOmega22:4013'59"+3:56
Top

M YOUTH -16   length 2060m (6)

[H:]M:Smin/km
1.Rune DE CLERCQBELTROL11:265'33"
2.Mats DE SMULBELOmega14:196'56"+2:53
3.Wolf DE MITSBELTROL15:267'29"+4:00
4.Mathias VAN LOONBELTROL29:2014'14"+17:54
5.Gauthier SILLIENBELC.O. Pégase35:2917'13"+24:03
NCLNathan SILLIENBELC.O. Pégase
Top

W YOUTH -16   length 1990m (7)

[H:]M:Smin/km
1.Tille DE SMULBELOmega12:326'17"
2.Milla KEYAUSMelbourne Forest Racers13:506'57"+1:18
3.Lotte VERHAEGENBELOmega16:518'28"+4:19
4.Sarah DARLEYGBRGuilford Orienteers17:388'51"+5:06
5.Anastasiia SILAKOVARUSSKRUM18:569'30"+6:24
6.Noor DE MITSBELTROL22:2911'17"+9:57
7.Sinead KEARNSIRLFingal Orienteers29:4114'54"+17:09
Top

M JUNIOR -20   length 2770m (8)

[H:]M:Smin/km
1.Jensen KEYAUSMelbourne Forest Racers13:264'50"
2.Guillaume- EYENBELC.O. Liège14:385'16"+1:12
3.Matijs LOECKXBELOmega14:575'23"+1:31
4.Ciaran KEARNSIRLFingal Orienteers16:365'59"+3:10
5.Joppe VAN MIERLOBELOmega17:106'11"+3:44
6.Sergio GARCIA PAJARESESPORCA17:426'23"+4:16
7.Lennard GHEYSELSBELOmega19:477'08"+6:21
NCLEmilio NEGRO SACRISTANESPORCA
Top

W JUNIOR -20   length 2110m (2)

[H:]M:Smin/km
1.Julie SMEETSBELOmega14:256'49"
2.Aimee DARLEYGBRGuilford Orienteers15:387'24"+1:13
Top

M VET 40+   length 2770m (53)

[H:]M:Smin/km
1.Edi OCVIRKCROSprintAddicts14:195'10"
2.Kim JANSENBELOmega14:265'12"+0:07
3.Olivier DE SMULBELOmega14:435'18"+0:24
4.Frederik LOECKXBELOmega14:515'21"+0:32
5.Andrei PAVLOVRUSEkaterinburg15:045'26"+0:45
Robert OREHOCICROSprintAddicts15:045'26"+0:45
7.Guido LENGESBELN.S.V. Amel15:155'30"+0:56
8.Nico VAN UYTSELBELTROL15:475'41"+1:28
9.Nicolas SILLIENBELC.O. Pégase16:055'48"+1:46
10.Joël ICEAGAFRAGuyancourt Orientation 7816:095'49"+1:50
11.César MENÉNDEZ IGLESIASESPAsturextrem16:115'50"+1:52
12.Dmitry USHAKOVGBRLOK16:145'51"+1:55
13.Robert THEISSBELN.S.V. Amel16:406'01"+2:21
14.Jean-Pierre DERAMOUDTBELhamok16:596'07"+2:40
15.Ross MACLAGANGBRSouthern Navigators17:176'14"+2:58
16.Andre DE VEIRMANBELTROL17:396'22"+3:20
17.Michael HOCK DOMABELARDOC17:566'28"+3:37
18.Eric ALEXANDREFRAAC BEAUCHAMP18:076'32"+3:48
Tim FALCK WEBERDENTisvilde Hegn OK18:076'32"+3:48
20.Anatolii DUNAEVGERGymnasium Offenbach18:256'38"+4:06
21.Manuele Alessio CALDERONITAFirenze ASD18:366'42"+4:17
22.Jan CAPPAERTBELTROL18:386'43"+4:19
23.Patrick HOCKBELARDOC18:396'43"+4:20
24.Kieran MACDONELLAUSASUB18:526'48"+4:33
25.Keith BENNETTGBRDFOK19:176'57"+4:58
26.Marco JACOBSBELBorasca19:367'04"+5:17
27.Iain BELLGBRSouthern Navigators19:377'04"+5:18
28.Stepan LIABZINRUSKrasnoyarsk20:157'18"+5:56
29.Yves DE MITSBELTROL20:197'20"+6:00
30.Michael MARGOLINGERKölner OL Team20:277'22"+6:08
31.Eddy JANSENBELK.O.L.20:367'26"+6:17
32.Manu TAMARGO FERNANDEZESPAsturextrem21:327'46"+7:13
33.Sven GÖBELGERGymnasium Offenbach22:037'57"+7:44
34.Espen Fyhn NILSENNORStavanger OK22:077'59"+7:48
35.Andrew SELBYGBRDVO24:228'47"+10:03
36.Stu LEVENEGBRHH24:288'49"+10:09
37.Jon DARLEYGBRGuilford Orienteers24:458'56"+10:26
38.Geert DEBYSERBELOmega24:518'58"+10:32
39.Jan COOLSBELTROL26:309'34"+12:11
40.Paul CROTHERSBELTROL26:429'38"+12:23
41.Patrice LOMBETBELBalise 1032:2411'41"+18:05
42.Miguel BANCIELLA ALVAROESPAsturextrem32:4311'48"+18:24
43.Karl KEUPPENSBELOmega39:4314'20"+25:24
NCLGuy TIREZBELCO COLMAR
NCLDavid VELEDA DIAZESPCOC Barcelone
NCLJavier MONTIELESPUniversidad de Alicante
NCLSergio ARANDA ESCRICHEESPValencia - O
NCLJesus HERVASESPCDCEBE
NCLNicolas GONZALEZ ALONSOESPAsturextrem
NCLSimon BRANFORDGBRWimborne Orienteers
NCLJosé Manuel PRIETOESPMalarruta
NCLPablo BANCIELLA ALVAROESPAsturextrem
NCLChris BECKMANNZLHawkes Bay
Top

W VET 40+   length 2340m (41)

[H:]M:Smin/km
1.Melanie SLADEGBRSouthern Navigators13:535'55"
2.Clare LONERGANAUSASUB13:545'56"+0:01
3.Marion BUECHLISUISwiss O Tours14:156'05"+0:22
4.Ekatatine REBROVARUSSKRUM14:456'18"+0:52
5.Iben MAAGDENSollerod OK15:096'28"+1:16
6.Greet PERSOONBELTROL15:456'43"+1:52
7.Ruth KERGBRCLARO16:287'02"+2:35
8.Karen FRENCHGBRWimborne Orienteers16:377'06"+2:44
9.Helen PARKINSONGBRNottinghamshire OC16:557'13"+3:02
10.Ellen BOURGONJONBELTROL17:017'16"+3:08
11.Hilde BREESCHBELTROL17:097'19"+3:16
12.Jane PULFORDAUSOlifant17:267'27"+3:33
13.Sue BETTGBRSouthern Navigators17:277'27"+3:34
14.Laura KUCINSKALATAC BEAUCHAMP17:547'38"+4:01
15.Cristina DEL CAMPOESPMalarruta18:317'54"+4:38
16.Katie CLARKEGBRSouthern Navigators18:337'55"+4:40
17.Karen BECKMANNZLHawkes Bay18:367'56"+4:43
Tatiana LIABZINARUSKrasnoyarsk18:367'56"+4:43
19.Peichi CHUANGTPEMoxina OK18:468'01"+4:53
20.Geneviève NYSBELHainaut O.C.18:588'06"+5:05
Lies PROVOOSTBELOmega18:588'06"+5:05
22.Céline ICEAGAFRAGuyancourt Orientation 7819:178'14"+5:24
23.Claire SELBYGBRDVO19:408'24"+5:47
24.Angelique DE GRANDEBELOmega20:038'34"+6:10
25.Katleen VAN DE MOORTELBELOmega20:258'43"+6:32
26.Silvia LOPEZ SUAREZESPAsturextrem20:268'43"+6:33
27.Sindy SAGGIORATOBELBalise 1021:389'14"+7:45
28.Bieke VAN ELSACKERBELOmega21:519'20"+7:58
29.Corinne SERVAISBELASUB22:229'33"+8:29
30.Lucie FERNANDEZ SUAREZESPAsturextrem22:589'48"+9:05
31.Sofie D'HONDTBELOmega23:5410'12"+10:01
32.Lina JASULAITYTENEDOLIFANT24:5610'39"+11:03
33.Angela DARLEYGBRGuilford Orienteers25:1010'45"+11:17
34.Teresa DIAZTOLEDOESPCDCEBE29:3912'40"+15:46
35.Ellen DESCHEPPERBELTROL30:1612'56"+16:23
36.Anja POTVINBELCO COLMAR31:0413'16"+17:11
37.Meisha AUSTINAUSAustralopers32:2113'49"+18:28
38.Annabelle LIEGEOISBELBalise 1032:4814'01"+18:55
39.Anja STYNENBELhamok36:4515'42"+22:52
40.Nathalie VERSCHAERENBELBorasca51:3522'02"+37:42
NCLSarah FRANCISGBRSouthern Navigators
Top

M SUPERVET 55+   length 2460m (35)

[H:]M:Smin/km
1.Quentin HARDINGGBRCLARO13:225'26"
2.Warren KEYAUSMelbourne Forest Racers13:235'26"+0:01
3.Keith TONKINGBRBorder Liners14:015'41"+0:39
4.Ian MAXWELLGBRRR Scotland14:075'44"+0:45
5.David HUNTGBRBristol Harbourside14:385'56"+1:16
6.Thomas REINITZGERTSC Eintracht Dortmund 48/9515:016'06"+1:39
7.Nick GREENGBRGuilford Orienteers15:136'11"+1:51
8.Christopher KELSEYGBRBristol Orienteering Klub15:236'15"+2:01
9.Christian STOFFELSBELBalise 1015:496'25"+2:27
10.Rudi AERTSBELOmega16:156'36"+2:53
11.Graham NILSENGBRDEE16:346'44"+3:12
12.Peter HARRISGBRHALO16:496'50"+3:27
13.Ferdinand GEBOERSBELK.O.L.17:277'05"+4:05
14.Graham JOHNSONGBRDVO17:307'06"+4:08
15.Mike CAPPERGBRLimestone Cowboys17:347'08"+4:12
16.Dominique BRUYLANTBELASUB18:137'24"+4:51
17.Stephen KIMBERLEYGBRDVO18:147'24"+4:52
18.Andrew COXIRLWATO18:417'35"+5:19
19.Mark HEIKOOPNEDOlifant18:427'36"+5:20
20.Michel VAN LOONBELTROL18:587'42"+5:36
21.Patrick WALLAERTBELOmega19:007'43"+5:38
22.David SEWARDGBRSBOC19:177'50"+5:55
23.Alan ROSENGBRHH19:428'00"+6:20
24.Albert VAN CANEGHEM DOMABELK.O.L.19:538'04"+6:31
25.Robert PARKINSONGBRNottinghamshire OC20:008'07"+6:38
26.Martin WIDMERSUISwiss O Tours21:098'35"+7:47
27.Vidar DANIELSENNORIL TYRVING21:188'39"+7:56
28.Daniel COFFEFRAAC BEAUCHAMP21:298'43"+8:07
29.Uwe BÜRGERGERTSC Eintracht Dortmund 48/9523:379'36"+10:15
30.Etienne VANDEGHINSTEBELAltaïr C.O.23:549'42"+10:32
31.Johan CLAESBELhamok24:5310'06"+11:31
32.Philippe DOFFIGNYBELBalise 1025:2410'19"+12:02
33.Peter WALDRONGBRNorfolk OC26:1410'39"+12:52
34.Danny SWERTSBELhamok30:1912'19"+16:57
NCLHans-Joachim GLOWKAGERTSC Eintracht Dortmund 48/95
Top

W SUPERVET 55+   length 2060m (32)

[H:]M:Smin/km
1.Carol EDWARDSGBRBL13:466'40"
2.Linda VERBRAKENBELTROL13:566'45"+0:10
3.Eileen MAXWELLGBRRR Scotland14:106'52"+0:24
4.Janet ROSENGBRHH15:067'19"+1:20
5.Joli WEHRLISUISwiss O Tours15:087'20"+1:22
6.Lindsey KNOXGBRRR Scotland15:167'24"+1:30
7.Val JOHNSONGBRDVO15:487'40"+2:02
8.Helen KELSEYGBRBristol Orienteering Klub15:577'44"+2:11
9.Pascale MARTINFRARaid Orientation Paris16:227'56"+2:36
10.Betty DE MEYERBELTROL16:588'14"+3:12
11.Barbara GLOWKAGERTSC Eintracht Dortmund 48/9517:558'41"+4:09
12.Mia KINNAERBELOmega18:058'46"+4:19
13.Marie-Pierre COFFEFRAAC BEAUCHAMP18:168'52"+4:30
14.Ulrike KORFFGERSC Achmer18:298'58"+4:43
15.Annie SANDERSONNZLOrienteering Taranaki18:369'01"+4:50
16.Marina DRIESENBELOmega18:469'06"+5:00
17.Dawn WILLIAMSONGBRDEVON18:479'07"+5:01
18.Anna NILSENGBRDEE19:079'16"+5:21
19.Kathryn WALLEYIRLFingal Orienteers19:419'33"+5:55
20.Pat MOODYGBRDEE19:529'38"+6:06
21.Marie-Christine METTENBELK.O.L.21:0310'13"+7:17
22.Kay SEWARDGBRSBOC22:3010'55"+8:44
23.Kornelia MOCKGERTSC Eintracht Dortmund 48/9523:0711'13"+9:21
24.Francine SERREBELAltaïr C.O.23:3811'28"+9:52
25.Françoise RENARDBELC.O. Liège24:3811'57"+10:52
26.Jacqueline MOREAUBELC.O. Liège25:0512'10"+11:19
27.Anita BAERTSBELhamok26:3712'55"+12:51
28.Anne KIMBERLEYGBRDVO26:4713'00"+13:01
29.Melinda RILEYGBRLimestone Cowboys27:1113'11"+13:25
30.Noëlle CHOPRIXBELAltaïr C.O.28:4813'58"+15:02
NCLJoanna ARNOLDGERTSC Eintracht Dortmund 48/95
NCLOlga MARGOLINAGERKölner OL Team
Top

M ULTRAVET 65+   length 2110m (44)

[H:]M:Smin/km
1.Richard GARDNERGBROD13:016'10"
2.Andre AERTSBELhamok13:026'10"+0:01
3.Kai SAKSMANFINOK TON13:276'22"+0:26
4.Daniel SEPANSFRACMO 170513:556'35"+0:54
5.Bill HANLEYGBRSYO14:126'43"+1:11
6.Axel BLOMQUISTGBRBAOC14:136'44"+1:12
7.Rudy CANTREBELK.O.L.14:326'53"+1:31
8.Nick COLLINSNZLOrienteering Taranaki14:406'57"+1:39
9.Freddy SILLIENBELC.O. Pégase14:597'06"+1:58
Tim SANDSGBRBOK(W)14:597'06"+1:58
11.Chris BRANFORDGBRWimborne Orienteers15:297'20"+2:28
12.Servais HICKBELC.O. Liège15:377'24"+2:36
13.Mike GODFREEGBRDVO15:437'26"+2:42
14.René STEENSSENSBELBalise 1016:147'41"+3:13
15.Alfred RAESBELBalise 1016:197'43"+3:18
16.Paul JOHNSONGBRAMOK16:397'53"+3:38
17.Patrick SQUIREGBRInterlopers16:598'02"+3:58
18.Frans WENSBELTROL17:288'16"+4:27
19.Vic VANDERSTRAETENBELhamok17:318'18"+4:30
20.Luc HEUNINCKXBELK.O.L.17:338'19"+4:32
21.Bernard DUBOISBELHainaut O.C.17:448'24"+4:43
22.Ferdinand HANSESGERTUS BRAMSCHE17:518'27"+4:50
23.Mike IN 'T GROENNEDTROL18:518'56"+5:50
24.Manfred THALLNERGERTSC Eintracht Dortmund 48/9518:558'57"+5:54
25.Jon WHEATCROFTGBRTVOC19:279'13"+6:26
26.Marc CEULEMANSBELTROL19:389'18"+6:37
27.Jean BAISIPONTBELC.O. Liège21:019'57"+8:00
28.Bill GRIFFITHSGBREBOR21:3410'13"+8:33
29.Karl-Heinz SEEFELDGEROLV Uslar21:4410'18"+8:43
30.Grahame CRAWSHAWGBRMDOC21:4710'19"+8:46
31.Hermann WOLLGARTENGERHansa-Simmerath22:0510'27"+9:04
32.John COLLYERGBRSOS22:2510'37"+9:24
33.Ruud SCHONEWILLENEDBorasca22:5510'51"+9:54
34.Jos BYLEMANSBELK.O.L.22:5810'53"+9:57
35.Robert SCUVEEBELC.O. Liège23:2911'07"+10:28
36.Eddie DE KERFNEDTROL23:3911'12"+10:38
37.Eddie DESMEDTBELTROL24:0611'25"+11:05
38.Georges BARBIERBELASUB24:1111'27"+11:10
39.Arnolds KUCINSKISLATOK OGRE25:2212'01"+12:21
40.Oswald VAN BOCKSTALBELTROL26:2412'30"+13:23
41.Walter VAN KRUNCKELSVENBELOmega28:1413'22"+15:13
42.Carl Johan ROUBERTSWEFK FINN47:5522'42"+34:54
NCLBrian PILLINGGBRSouthern Navigators
NCLChristopher DREWGBREBOR
Top

W ELITE   length 2530m (19)

[H:]M:Smin/km
1.Antonija ORLICCROSprintAddicts16:156'25"
2.Ka Ki LEUNGHKGOrienteering Association of Hong Kong16:426'36"+0:27
3.Silke VAN ROOYBELTROL18:437'23"+2:28
4.Sze Wing YEEHKGOrienteering Association of Hong Kong18:517'27"+2:36
5.Fiona TAMBULKompass-Radnevo19:117'34"+2:56
6.Kim TIREZBELCO COLMAR19:527'51"+3:37
7.Vanessa VAN BREEDAMBELTROL20:458'12"+4:30
8.Anna Maria ROUBERTSWEFK FINN20:498'13"+4:34
9.Maren PUSSAKGERKölner OL Team21:568'40"+5:41
10.Eva SUAREZESPAsturextrem23:489'24"+7:33
11.Evelyn ELMESGBRDEE24:189'36"+8:03
12.Leen VANHOOFBELTROL25:5810'15"+9:43
13.Lieke VAN OPSTALNEDK.O.L.26:2610'26"+10:11
14.Magalie VERSTREPENBELOmega26:3410'30"+10:19
15.Anne EDWARDSGBRTVOC29:5011'47"+13:35
16.Laura COXIRLWATO33:2513'12"+17:10
17.Sonja VUJAKLIJASRBASUB35:1913'57"+19:04
18.Rebecca MOLLONBELC.O. Pégase40:1915'56"+24:04
NCLAnnette SCHULZEGERKölner OL Team
Top

W ULTRAVET 65+   length 1990m (22)

[H:]M:Smin/km
1.Judy JOHNSONGBRAMOK15:417'52"
2.Guyonne PETITFRAASMBCO17:288'46"+1:47
Liz GODFREEGBRDVO17:288'46"+1:47
4.Monica ROELINGNEDTROL18:169'10"+2:35
5.Carol SANDSGBRBOK(W)18:409'22"+2:59
6.Kari PEDERSENNORIL TYRVING18:489'26"+3:07
7.Odette MORETBELK.O.L.18:579'31"+3:16
8.Jean O'NEILLIRLFingal Orienteers21:2510'45"+5:44
9.Julie ASTINGBRWessex21:5411'00"+6:13
10.Gunnel NILSSONAUTOLC Wienerwald22:0111'03"+6:20
11.Lynn BRANFORDGBRWimborne Orienteers22:5311'29"+7:12
12.Lieve GEENSBELTROL23:2411'45"+7:43
13.Lily-Anne COLEBELTROL23:4311'55"+8:02
14.Christiane TOEBINTEBELBalise 1024:4812'27"+9:07
15.Jenny COLLYERGBRSOS25:3512'51"+9:54
16.Gisela MUELLERGERTV Diedenbergen 1886 e.V.25:3612'51"+9:55
17.Jen GALEGBRDVO26:2813'17"+10:47
18.Gilberte MARIENBELK.O.L.27:1813'43"+11:37
19.Jacqueline SEPANSFRACMO 170528:5814'33"+13:17
20.Maria DELARBREBELhamok30:0415'06"+14:23
NCLChristine KIDDIERGBRBorder Liners
NCLLiz DREWGBREBOR
Top

M HYPERVET 75+   length 1910m (3)

[H:]M:Smin/km
1.Derek GALEGBRDVO17:118'59"
2.Gerrit KRAUSEGERTSC Eintracht Dortmund 48/9519:4910'22"+2:38
3.Guy GOODAIRGBREPOC38:3420'11"+21:23
Top

W HYPERVET 75+   length 1910m (4)

[H:]M:Smin/km
1.Judith GOODAIRGBREPOC22:0311'32"
2.Irene CRAWSHAWGBRMDOC23:3612'21"+1:33
3.Mirjam CALLAERTBELTROL39:0220'26"+16:59
4.Angela COXIRLWATO1:01:5932'27"+39:56
Top

Total

TROL40
Omega29
K.O.L.11
DVO10
ASUB9
Asturextrem9
hamok9
Balise 108
TSC Eintracht Dortmund 48/958
Southern Navigators7
C.O. Liège6
C.O. Pégase6
Altaïr C.O.5
Fingal Orienteers5
Guilford Orienteers5
AC BEAUCHAMP4
DEE4
Hainaut O.C.4
Hawkes Bay4
Kölner OL Team4
WATO4
Wimborne Orienteers4
ARDOC3
Borasca3
CO COLMAR3
DFOK3
EBOR3
FK FINN3
HH3
Melbourne Forest Racers3
ORCA3
Orienteering Association of Hong Kong3
RR Scotland3
SprintAddicts3
Swiss O Tours3
AMOK2
BOK(W)2
Border Liners2
Bristol Orienteering Klub2
CDCEBE2
CLARO2
CMO 17052
EPOC2
Guyancourt Orientation 782
Gymnasium Offenbach2
IL TYRVING2
Indiv.2
Kompass-Radnevo2
Krasnoyarsk2
Limestone Cowboys2
MDOC2
Malarruta2
N.S.V. Amel2
Nottinghamshire OC2
OLC Wienerwald2
Olifant2
Orienteering Taranaki2
SBOC2
SKRUM2
SOS2
TVOC2
ASMBCO1
Australopers1
BAOC1
BL1
Berliner Turnerschaft1
Bristol Harbourside1
COC Barcelone1
DEVON1
Ekaterinburg1
Firenze ASD1
HALO1
Hansa Simmerath1
Hansa-Simmerath1
Harju OK1
Interlopers1
KOVZ1
LOK1
Luxembourg Orienteering1
Moxina OK1
Norfolk OC1
OD1
OK OGRE1
OK TON1
OLIFANT1
OLV Uslar1
Raid Orientation Paris1
SC Achmer1
SK Ski-OB Sternberk1
SYO1
Sollerod OK1
Stavanger OK1
TJ Slovan Karlovy Vary1
TUS BRAMSCHE1
TV Diedenbergen 1886 e.V.1
Team Russia1
Tisvilde Hegn OK1
Universidad de Alicante1
Valencia - O1
Wessex1
Total: 325