ASOM Knock Out Semi Final
Oostende 29.6.2019
TROL
Last updated: 29.06.2019 23:35:01
Contact/Remarks:
jeremy@asom.be
Semi Final Men 1
Semi Final Men 2
Semi Final Men 3
Semi Final Men 4
Semi Final Women 1
Semi Final Women 2
Semi Final Women 3
Semi Final Women 4
Total
NCL
not classified
Semi Final Men 1
1680m (8)
[H:]M:S
min/km
1.
Yannick MICHIELS
BEL
TROL
07:05
4'12"
2.
Aston KEY
AUS
Melbourne Forest Racers
07:23
4'23"
+0:18
3.
Benjamin LEPOUTRE
FRA
Tous Azimuts Douai
07:27
4'26"
+0:22
4.
Wouter HUS
BEL
K.O.L.
07:32
4'29"
+0:27
5.
Daniel MONCKTON
NZL
NWOC
07:36
4'31"
+0:31
6.
Dane BLOMQUIST
GBR
BAOC
07:39
4'33"
+0:34
7.
Serhiy BABYCH
UKR
LeO-TEAM
08:00
4'45"
+0:55
8.
Wannes HENDRICKX
BEL
hamok
08:06
4'49"
+1:01
Top
Semi Final Men 2
1680m (8)
[H:]M:S
min/km
1.
Clément GUILLEMAIN
FRA
Bousolle Audomaroise
07:10
4'15"
2.
Tomas HENDRICKX
BEL
hamok
07:11
4'16"
+0:01
3.
Nathan LAWSON
GBR
IFK LIDINGO
07:12
4'17"
+0:02
4.
Angus HAINES
AUS
SpurPosting
07:25
4'24"
+0:15
5.
Kurtis SHUKER
NZL
Counties Manukau
07:40
4'33"
+0:30
6.
Joël MORGENTHALER
SUI
OLG Herzogenbuchsee
07:42
4'34"
+0:32
7.
George ALASTAIR
AUS
Big Foot Orienteers
07:53
4'41"
+0:43
8.
Martijn HUS
BEL
K.O.L.
09:34
5'41"
+2:24
Top
Semi Final Men 3
1680m (8)
[H:]M:S
min/km
1.
Alain DENZLER
SUI
OLG WELSIKON
07:01
4'10"
2.
Oystein KVAAL OSTERBO
NOR
Baekkelagets SK
07:02
4'11"
+0:01
3.
Jannis SCHÖNLEBER
SUI
OLV BASELLAND
07:06
4'13"
+0:05
4.
Marc SERRALLONGA ARQUES
ESP
GO-XTREM
07:08
4'14"
+0:07
5.
Warre DE CUYPER
BEL
K.O.L.
07:23
4'23"
+0:22
6.
Tamas TÖLGYESI
HUN
Tabani Spartacus
07:35
4'30"
+0:34
7.
Erik NILSSON SIMKOVICS
AUT
OLC Wienerwald
08:15
4'54"
+1:14
NCL
Koen WILSSENS
BEL
TROL
Top
Semi Final Men 4
1680m (8)
[H:]M:S
min/km
1.
Tim ROBERTSON
NZL
KOOVEE
07:15
4'18"
2.
Adrien DELENNE
FRA
ACA Aix-en-Provence
07:16
4'19"
+0:01
3.
Joseph LYNCH
NZL
PAPO
07:19
4'21"
+0:04
4.
Dante AFNAN
AUS
SpurPosting
07:25
4'24"
+0:10
5.
Hugo VAXELAIRE
FRA
Hautes Vosges Orientation
07:38
4'32"
+0:23
6.
Mihaly ORMAY
HUN
Tabani Spartacus
07:42
4'34"
+0:27
7.
Danil SALIMOV
RUS
Orienta Ski-O
08:32
5'04"
+1:17
8.
Nigel BUNN
GBR
TVOC
08:39
5'08"
+1:24
Top
Semi Final Women 1
1500m (8)
[H:]M:S
min/km
1.
Virag WEILER
HUN
Tabani Spartacus
07:05
4'43"
2.
Laura ROBERTSON
NZL
Rajamäen Rykmentti
07:07
4'44"
+0:02
3.
Tara MELHUISH
AUS
Parawanga Orienteers
07:08
4'45"
+0:03
4.
Maria PRIETO DEL CAMPO
ESP
Malarruta
07:11
4'47"
+0:06
5.
Olena FEDOROVA
UKR
LeO-TEAM
07:19
4'52"
+0:14
6.
Mary FLEMING
GBR
SYO
07:32
5'01"
+0:27
7.
Lucie ARNO
BEL
Hainaut O.C.
08:51
5'54"
+1:46
8.
Fiona TAM
BUL
Kompass-Radnevo
10:09
6'45"
+3:04
Top
Semi Final Women 2
1500m (8)
[H:]M:S
min/km
1.
Galina VINOGRADOVA
RUS
Team Russia
07:12
4'47"
2.
Kristine FJELLANGER
NOR
Varegg
07:19
4'52"
+0:07
3.
Kristin MAXWELL
GBR
RR Scotland
07:39
5'05"
+0:27
4.
Anna NILSSON SIMKOVICS
AUT
OLC Wienerwald
07:51
5'13"
+0:39
5.
Marine SILLIEN
BEL
C.O. Pégase
08:00
5'20"
+0:48
6.
Daria MOSKALENKO
UKR
C.O. Liège
08:33
5'42"
+1:21
7.
Claudia ROOMAN
BEL
ASUB
09:02
6'01"
+1:50
8.
Julia BLOMQUIST
GBR
BAOC
10:29
6'59"
+3:17
Top
Semi Final Women 3
1500m (8)
[H:]M:S
min/km
1.
Fiona BUNN
GBR
TVOC
07:21
4'54"
2.
Natasha KEY
AUS
Melbourne Forest Racers
07:24
4'56"
+0:03
3.
Eszter MANTUANO
HUN
Tabani Spartacus
07:32
5'01"
+0:11
4.
Juliette BASSET
FRA
ASUL Sport Nature
08:14
5'29"
+0:53
5.
Briana STEVEN
NZL
PAPO
08:43
5'48"
+1:22
6.
Katie CORY-WRIGHT
NZL
PAPO
09:02
6'01"
+1:41
7.
Pia OCVIRK
CRO
SprintAddicts
09:32
6'21"
+2:11
8.
Yiching HUANG
TPE
Moxina OK
09:50
6'33"
+2:29
Top
Semi Final Women 4
1500m (8)
[H:]M:S
min/km
1.
Kim GEYPEN
BEL
Omega
07:22
4'54"
2.
Anna SERRALLONGA
ESP
TROL
07:28
4'58"
+0:06
3.
Mikayla COOPER
AUS
Australopers
07:54
5'16"
+0:32
4.
Antonija ORLIC
CRO
SprintAddicts
07:56
5'17"
+0:34
5.
Ella CUTHBERT
AUS
SpurPosting
08:00
5'20"
+0:38
6.
Ka Ki LEUNG
HKG
Orienteering Association of Hong Kong
08:54
5'55"
+1:32
7.
Emily SORENSEN
AUS
SpurPosting
08:56
5'57"
+1:34
8.
Sze Wing YEE
HKG
Orienteering Association of Hong Kong
09:19
6'12"
+1:57
Top
Total
SpurPosting
4
Tabani Spartacus
4
K.O.L.
3
PAPO
3
TROL
3
BAOC
2
LeO-TEAM
2
Melbourne Forest Racers
2
OLC Wienerwald
2
Orienteering Association of Hong Kong
2
SprintAddicts
2
TVOC
2
hamok
2
ACA Aix-en-Provence
1
ASUB
1
ASUL Sport Nature
1
Australopers
1
Baekkelagets SK
1
Big Foot Orienteers
1
Bousolle Audomaroise
1
C.O. Liège
1
C.O. Pégase
1
Counties Manukau
1
GO-XTREM
1
Hainaut O.C.
1
Hautes Vosges Orientation
1
IFK LIDINGO
1
KOOVEE
1
Kompass-Radnevo
1
Malarruta
1
Moxina OK
1
NWOC
1
OLG Herzogenbuchsee
1
OLG WELSIKON
1
OLV BASELLAND
1
Omega
1
Orienta Ski-O
1
Parawanga Orienteers
1
RR Scotland
1
Rajamäen Rykmentti
1
SYO
1
Team Russia
1
Tous Azimuts Douai
1
Varegg
1
Total: 64