clublogo
index

Sprints Anse 1
Anse 3.10.2020
6917AR COPIDO

Last updated: 05.10.2020 14:25:13HELGA Orienteering Software © Michael Hock

Orange Long Orange Court Jaune Bleu Total Splitsbrowser

NCL non classé   

Orange Long   length 2280m (59)

[H:]M:Smin/km
1.Benjamin LEDUCFRAH211905NA BriveCorrèzeCO15:376'50"
2.Hugo VAXELAIREFRAH218809GE HVO16:507'22"+1:13
3.Thomas RADONDYFRAH205907HF T.A.D.17:137'33"+1:36
4.Mathieu KERN-GILLARDFRAH216911AR ASUL SPORTS NAT17:187'35"+1:41
5.Bruno PLUMEYFRAH406911AR ASUL SPORTS NAT19:028'20"+3:25
6.Simon CHARONFRAH21Indiv.19:048'21"+3:27
7.Tereza SMELIKOVASVKD216911AR ASUL SPORTS NAT19:108'24"+3:33
8.Cyprien URVOASFRAH186911AR ASUL SPORTS NAT19:308'33"+3:53
9.Mathis SELLIERFRAH180111AR CO AMBERIEU20:278'58"+4:50
10.Romain FIGUIEREFRAH217109BF Givry SO20:318'59"+4:54
11.Yoann COURTOISFRAH218807GE LO Sanchey20:369'02"+4:59
12.Brieuc ROUSSEAUFRAH210111AR CO AMBERIEU20:549'09"+5:17
13.Pascaline COLASFRAD216911AR ASUL SPORTS NAT21:149'18"+5:37
14.Lucine GINTZBURGERFRAD187407AR SOS GO21:289'24"+5:51
15.Juliette BASSETFRAD216911AR ASUL SPORTS NAT21:449'31"+6:07
16.Colas GINTZBURGERFRAH217407AR SOS GO21:519'35"+6:14
17.Remi GARDINFRAH356911AR ASUL SPORTS NAT22:149'45"+6:37
18.Simon DECHAVANNEFRAH166911AR ASUL SPORTS NAT22:199'47"+6:42
19.Joce CLOTILDEFRAH456913AR CRAPAHUT22:229'48"+6:45
20.Emeric HUBERTFRAH356911AR ASUL SPORTS NAT22:5210'01"+7:15
21.Anthony URVOASFRAH406911AR ASUL SPORTS NAT23:0010'05"+7:23
22.François MEYNIERFRAH216307AR Balise 6323:1810'13"+7:41
23.Audrey DUQUENNEFRAD215907HF T.A.D.23:3810'21"+8:01
24.Csaba DEAKHUNH404203AR OE4224:0110'32"+8:24
25.Joel GUITTARDFRAH456911AR ASUL SPORTS NAT24:0510'33"+8:28
26.Vincent CHATRYFRAH217109BF Givry SO24:4110'49"+9:04
27.Loriane ROUSSEFRAD216911AR ASUL SPORTS NAT24:5310'54"+9:16
28.Elise VANELFRAD215703GE T.A. FAMECK24:5510'55"+9:18
29.Thomas ROUILLERFRAH404203AR OE4225:2111'07"+9:44
30.Sebastien LADOUCEFRAH216911AR ASUL SPORTS NAT25:2711'09"+9:50
31.Christophe DUPONTFRAH216911AR ASUL SPORTS NAT25:3611'13"+9:59
32.Raphael COMBEFRAH456913AR CRAPAHUT25:4111'15"+10:04
33.Olivier NAVICETFRAH406911AR ASUL SPORTS NAT26:2711'36"+10:50
34.Bruno BERNADEFRAH356911AR ASUL SPORTS NAT26:4611'44"+11:09
35.Pascal FIGUIEREFRAH507109BF Givry SO27:0011'50"+11:23
36.Régis BASSETFRAH506911AR ASUL SPORTS NAT27:1311'56"+11:36
37.Emmanuel CHEVREUXFRAH457109BF Givry SO27:3212'04"+11:55
38.Julien JEHLFRAH456911AR ASUL SPORTS NAT27:4012'08"+12:03
39.Benjamin MUNIERFRAH357109BF Givry SO29:4213'01"+14:05
40.Jessica PICFRAD216911AR ASUL SPORTS NAT30:5713'34"+15:20
41.Manuela JOUBERTFRAD21Indiv.31:0613'38"+15:29
42.Bernard LATHUILIEREFRAH556911AR ASUL SPORTS NAT31:1813'43"+15:41
43.Denis COLLOMBFRAH500111AR CO AMBERIEU31:3013'48"+15:53
44.Christel COMBEFRAD45Indiv.31:5614'00"+16:19
45.Valentine SELLIERFRAD160111AR CO AMBERIEU32:3014'15"+16:53
46.Nicola CURTFRAH160111AR CO AMBERIEU32:4714'22"+17:10
47.Renaud GRANSARTFRAH552604AR CROCO33:2414'38"+17:47
48.Tristan BREGNACFRAH187404AR ASO34:0114'55"+18:24
49.François GINTZBURGERFRAH507407AR SOS GO34:5215'17"+19:15
50.Aurore BEGUFRAD450111AR CO AMBERIEU36:0515'49"+20:28
51.Véronique GINTZBURGERFRAD507407AR SOS GO40:2417'43"+24:47
52.Bertrand LAVENIRFRAH400111AR CO AMBERIEU42:1318'30"+26:36
53.Sandra COULOMBFRAD450111AR CO AMBERIEU54:4323'59"+39:06
NCLOlivier BREGNACFRAH407404AR ASO
NCLBaptiste DELACHENALFRAH160109AR O'BUGEY
NCLHadrien POINSEAUXFRAH21Indiv.
NCLHenri MASCARELLFRAH706911AR ASUL SPORTS NAT
NCLJérôme POCACHARDFRAH456911AR ASUL SPORTS NAT
NCLNadège URVOASFRAD456911AR ASUL SPORTS NAT
Top

Orange Court   length 2060m (9)

[H:]M:Smin/km
1.Clément BUSSYFRAH216911AR ASUL SPORTS NAT19:519'38"
2.Fiona BASSETFRAD216911AR ASUL SPORTS NAT21:3810'30"+1:47
3.Emmanuelle DELACHENALFRAD400109AR O'BUGEY25:2712'21"+5:36
4.Aurore BREGNACFRAD357404AR ASO28:4713'58"+8:56
5.Daniele GATYFRAD654203AR OE4230:3514'50"+10:44
6.Marielle LATHUILIEREFRAD556911AR ASUL SPORTS NAT35:4417'20"+15:53
7.Etienne JAUVERTFRAD21Indiv.36:0417'30"+16:13
NCLAUBIN BERAUDFRAH146917AR COPIDO
NCLValérie FIGUIEREFRAD507109BF Givry SO
Top

Jaune   length 1810m (15)

[H:]M:Smin/km
1.Tess BASSETFRAD146911AR ASUL SPORTS NAT15:338'35"
2.Celeste LECLEREFRAD123812AR BOL D'AIR16:269'04"+0:53
3.Julien MOREAUFRAH147109BF Givry SO17:559'53"+2:22
4.Arthur MATHIEUFRAH180111AR CO AMBERIEU20:4911'30"+5:16
5.Brice LE BERTFRAH407109BF Givry SO20:5311'32"+5:20
6.Mathilde SEDATFRAD146911AR ASUL SPORTS NAT21:3211'53"+5:59
7.Elouan CHEVREUXFRAH147109BF Givry SO22:0312'10"+6:30
8.Catherine INDEAUXFRAD456906AR ALCO25:3814'09"+10:05
9.Iris DUSSUYERFRAD166913AR CRAPAHUT25:5014'16"+10:17
10.Celine MATHIEUFRAD450111AR CO AMBERIEU26:2914'37"+10:56
11.Elodie LECLEREFRAD143812AR BOL D'AIR31:1317'14"+15:40
12.Eloïse GUITTARDFRAD166911AR ASUL SPORTS NAT31:3117'24"+15:58
13.Benjamin LAVENIRFRAH160111AR CO AMBERIEU38:2821'15"+22:55
14.Loriane ZACARFRAD167407AR SOS GO41:1622'47"+25:43
15.Laetitia LE BERTFRAD407109BF Givry SO55:2730'38"+39:54
Top

Bleu   length 1290m (10)

[H:]M:Smin/km
1.Eline SEDATFRAD126911AR ASUL SPORTS NAT11:429'04"
2.Julie CATALONFRAD126917AR COPIDO13:0510'08"+1:23
3.Elsa DECHAVANNEFRAD126911AR ASUL SPORTS NAT14:0110'51"+2:19
4.Raphaël GUITTARDFRAH126911AR ASUL SPORTS NAT14:1711'04"+2:35
5.Helena DUSSUYERFRAD126913AR CRAPAHUT15:4412'11"+4:02
6.Margot DECHAVANNEFRAD106911AR ASUL SPORTS NAT22:5017'42"+11:08
7.Alix VIOLETTEFRAD14Indiv.26:1720'22"+14:35
8.Lise ROUILLERFRAD104203AR OE4226:2720'30"+14:45
9.Antonin ORIOLFRAH106911AR ASUL SPORTS NAT35:0527'11"+23:23
10.Lily BAURIERFRAD106917AR COPIDO37:3229'05"+25:50
Top

Total

6911AR ASUL SPORTS NAT34
0111AR CO AMBERIEU11
7109BF Givry SO10
Indiv.6
7407AR SOS GO5
4203AR OE424
6913AR CRAPAHUT4
6917AR COPIDO3
7404AR ASO3
0109AR O'BUGEY2
3812AR BOL D'AIR2
5907HF T.A.D.2
1905NA BriveCorrèzeCO1
2604AR CROCO1
5703GE T.A. FAMECK1
6307AR Balise 631
6906AR ALCO1
8807GE LO Sanchey1
8809GE HVO1
Total: 93