clublogo
index

Championnat FRSO de sprint
Chièvres 12.6.2016
C.O. Militaire Belge

Last updated: 12.06.2016 21:01:16HELGA Orienteering Software © Michael Hock

D.Pup DESP DJUN DOPEN DMA DMB DMC HPUP HESP HOPEN HMA HMB HMC HMD Total Splitsbrowser

NCL non classé   

D. Pupilles   length 1400m (1)

[H:]M:Smin/km
1.Louise ARNOBELD-10Hainaut O.C.15:1510'53"
Top

D. Espoirs - Beloften   length 3000m (2)

[H:]M:Smin/km
1.Oriane WASSERD-14ASUB1:24:2228'07"
2.Amélie LEMONIERD-14Start-O1:24:3928'13"+0:17
Top

D. Junioren - Juniores   length 3200m (2)

[H:]M:Smin/km
1.Lucie ARNOBELD-18Hainaut O.C.24:267'38"
2.Fiona GIMENEZD-18ASUB33:1410'23"+8:48
Top

D. Open   length 3600m (7)

[H:]M:Smin/km
1.Anne-Laure CELENZABELD21C.O. Militaire Belge35:119'46"
2.Geneviève NYSBELD50Hainaut O.C.35:479'56"+0:36
3.Anneleen SPIESSENSBELD21K.O.L.37:1110'19"+2:00
4.Julie TIMMERMANSBELD35Hainaut O.C.40:4811'19"+5:37
5.Mélanie RASSENEURBELD21Indiv.42:0311'40"+6:52
6.Rebecca MOLLONBELD21C.O. Pégase59:4216'35"+24:31
NCLAxelle CAMBIERBELD21Indiv.
Top

D. Masters A   length 3200m (9)

[H:]M:Smin/km
1.Béatrice DE LONGUEVILLEBELD40ASUB23:167'16"
2.Hilde BREESCHBELD40TROL25:057'50"+1:49
3.Fabienne TASSINBELD40Hainaut O.C.25:197'54"+2:03
4.Laurence AUGHUETBELD45ASUB26:228'14"+3:06
5.Valérie AUGHUETBELD45Hainaut O.C.28:248'52"+5:08
6.Catherine DE BIOURGEBELD50C.O. Pégase29:189'09"+6:02
7.Françoise ROBBERECHTBELD45ASUB29:369'15"+6:20
8.Ruta POIKANELATD40Altaïr C.O.30:139'26"+6:57
9.Bernadette VANDERMEULENBELD60C.O. Liège36:3111'24"+13:15
Top

D. Masters B   length 3000m (4)

[H:]M:Smin/km
1.Monique DEFFENSEBELD70C.O. Pégase29:349'51"
2.Corinne SERVAISBELD50ASUB33:1411'04"+3:40
3.Noëlle CHOPRIXBELD55Altaïr C.O.41:5513'58"+12:21
4.Maryline DEMEUSEBELD50C.O. Liège42:3514'11"+13:01
Top

D. Masters C   length 2800m (1)

[H:]M:Smin/km
1.Nelly FOCKEDEYBELD60Altaïr C.O.52:0618'36"
Top

H. Pupilles   length 1400m (3)

[H:]M:Smin/km
1.Bryan STASBELH-12Indiv.11:408'20"
2.Pierre MOZGAWAH-14ASUB17:5412'47"+6:14
3.Jekabs POIKANSLATH-10Altaïr C.O.27:2019'31"+15:40
Top

H. Espoirs - Beloften   length 3200m (9)

[H:]M:Smin/km
1.Simon ARNOBELH-16Hainaut O.C.19:306'05"
2.Ansis POIKANSLATH-16Altaïr C.O.20:266'23"+0:56
3.Mikus POIKANSLATH-16Altaïr C.O.25:027'49"+5:32
4.Jérémie AUXENFANSFRAH-16ASUB26:258'15"+6:55
5.Gaël AMERIJCKX DOMABELH-14ASUB27:588'44"+8:28
6.Mika DUNANDFRAH-16ASUB30:119'25"+10:41
7.Fabio VANROSSOMMEBELH-16Hainaut O.C.35:4811'11"+16:18
8.Antoine CARNOTFRAH-16ASUB39:0712'13"+19:37
9.Alexandre DAWSONBELH-16Start-O51:5116'12"+32:21
Top

H. Open   length 4100m (12)

[H:]M:Smin/km
1.Sébastien DAELSBELH21C.O. Militaire Belge25:216'10"
2.Nicolas SILLIENBELH40C.O. Pégase26:356'29"+1:14
3.Luc CLOOSTERMANSBELH55C.O. Liège26:496'32"+1:28
4.Siegfried BAKELANTSBELH35K.O.L.27:106'37"+1:49
5.Dieter COENBELH21TROL31:097'35"+5:48
6.Julien DACHEBELH21C.O. Pégase31:127'36"+5:51
7.Miguel ALVAREZESPHBIndiv.32:488'00"+7:27
8.Martine TAFFEIRENBELD55C.O. Liège36:508'59"+11:29
9.Bruno VANDERMEULENBELH60C.O. Liège41:2010'04"+15:59
10.An DUYCKBELD55ASUB43:2210'34"+18:01
11.Francis KRIERBELH60ASUB51:2912'33"+26:08
NCLToulouse SEBASTIANBELH21C.O. Pégase
Top

H. Masters A   length 3600m (9)

[H:]M:Smin/km
1.Pierre-Emmanuel DEMEUSEBELH45C.O. Liège22:486'19"
2.Julien KERVEDAOUFRAH40ASUB23:176'28"+0:29
3.Christophe AMERIJCKX DOMABELH45ASUB23:506'37"+1:02
4.François LAMBERTBELH40Hainaut O.C.24:156'44"+1:27
5.Marek FILICKOCZEH40Lokomotiva Pardubice26:247'19"+3:36
6.Pierre CIPARISSEBELH40C.O. Pégase28:217'52"+5:33
7.Aivis POIKANSLATH45Altaïr C.O.28:588'02"+6:10
8.Yves ARNOBELH40Hainaut O.C.29:268'10"+6:38
9.Pierre-Michel DURIEUXBELH45Altaïr C.O.39:0310'50"+16:15
Top

H. Masters B   length 3200m (12)

[H:]M:Smin/km
1.Philippe TAELEMANSBELH50ASUB23:197'17"
2.Christian IMBRECHTSBELH55ASUB24:307'39"+1:11
3.Philippe SINAEVEBELH55Balise 1025:307'58"+2:11
4.Dominique STASBELH55ASUB25:368'00"+2:17
5.Jean-Noël DEBEHOGNEBELH55ASUB26:208'13"+3:01
6.Etienne VANDEGHINSTEBELH60Altaïr C.O.27:168'31"+3:57
7.Christophe MERCIERBELH50Indiv.37:3911'45"+14:20
8.Stéphane HERSONBELH55Hainaut O.C.38:0811'55"+14:49
9.Philippe VANROSSOMMEBELH50Hainaut O.C.38:5212'08"+15:33
10.Pierre DAVIDBELH50Start-O1:20:2425'07"+57:05
NCLPhilippe DOFFIGNYBELH55Balise 10
NCLSylwester PRZYBYLAPOLH55ASUB
Top

H. Masters C   length 3000m (5)

[H:]M:Smin/km
1.Freddy SILLIENBELH65C.O. Pégase19:236'27"
2.Alfred RAESBELH65Balise 1022:217'27"+2:58
3.Willy LAMONBELH65Altaïr C.O.25:108'23"+5:47
4.Georges DICKERBELH65ASUB36:3912'13"+17:16
5.Georges BARBIERBELH65ASUB37:3212'30"+18:09
Top

H. Masters D   length 2800m (4)

[H:]M:Smin/km
1.Jacques FLAMENTBELH70ASUB33:1411'52"
2.Jean-Pierre VAN DER CRUYSBELH70ASUB37:1513'18"+4:01
3.Yves GOMREEBELH45Hainaut O.C.41:0114'38"+7:47
NCLBernard PONCEBELH70Hainaut O.C.
Top

Total

ASUB24
Hainaut O.C.14
Altaïr C.O.10
C.O. Pégase8
C.O. Liège6
Indiv.5
Balise 103
Start-O3
C.O. Militaire Belge2
K.O.L.2
TROL2
Lokomotiva Pardubice1
Total: 80