Brugge
Brugge Sunday 31.5.2015
hamok
Last updated: 31.05.2015 14:12:01
Contact/Remarks:
INFO@hamok.be
D.Pup
DESP
DJUN
DOPEN
DMA
DMB
DMC
HPUP
HESP
HJUN
HOPEN
HMA
HMB
HMC
HMD
HME
Kinder-O
SD
LD
Total
NCL
niet geklasseerd
D. Pupilles
2530m (8)
[H:]M:S
min/km
1.
Sarah ROOMAN
BEL
D-10
TROL
19:20
7'38"
2.
Kato BROUCKAERT
BEL
D-12
Omega
21:01
8'18"
+1:41
3.
Lies BROUCKAERT
BEL
D-10
Omega
27:44
10'57"
+8:24
4.
Maija TAILLIEU
BEL
D-10
K.O.L.
28:16
11'10"
+8:56
5.
Noor DE MITS
BEL
D-10
TROL
32:17
12'45"
+12:57
6.
Elvire PIERLOT
BEL
D-10
C.O. Liège
42:07
16'38"
+22:47
7.
Louise MATTART
BEL
D-10
Hermathenae
43:44
17'17"
+24:24
8.
Lotte VAN BOVEN
BEL
D-12
TROL
58:11
22'59"
+38:51
Top
D. Espoirs - Beloften
3470m (8)
[H:]M:S
min/km
1.
Esmee VAN DE MAELE
BEL
D-16
K.O.L.
24:57
7'11"
2.
Sandrine DEFRAIGNE
BEL
D-16
ASUB
25:46
7'25"
+0:49
3.
Lisse CEULEMANS
BEL
D-14
TROL
27:33
7'56"
+2:36
4.
Sophie BROUCKAERT
BEL
D-14
Omega
27:37
7'57"
+2:40
5.
Laurence DEFRAIGNE
BEL
D-14
ASUB
27:45
7'59"
+2:48
6.
Pauline COLLE
BEL
D-14
C.O. Liège
36:00
10'22"
+11:03
7.
Hanna HERZFELD
D-14
Berchziechen und Strüchewetzer
36:24
10'29"
+11:27
8.
Nicole THEODOR
BEL
D-16
O.L.G. St. Vith ARDOC
40:57
11'48"
+16:00
Top
D. Junioren - Juniores
5230m (1)
[H:]M:S
min/km
1.
Kim TIREZ
BEL
D-20
K.O.L.
48:37
9'17"
Top
D. Open
8260m (9)
[H:]M:S
min/km
1.
Liesbeth VAN DE VELDE
BEL
D21
Omega
53:22
6'27"
2.
Nancy WENDERICKX
BEL
D35
hamok
1:00:19
7'18"
+6:57
3.
Lieke VAN OPSTAL
NED
D21
K.O.L.
1:08:39
8'18"
+15:17
4.
Elisabeth SCHUTJES
BEL
D35
hamok
1:09:26
8'24"
+16:04
5.
Sophie MOSSOUX
D21
Indiv.
1:10:21
8'31"
+16:59
6.
Ellen HOUBEN
BEL
D21
hamok
1:10:23
8'31"
+17:01
7.
Aurélie DESCHEPPER
BEL
D21
Balise 10
1:14:53
9'03"
+21:31
8.
Elisabeth HENKES
BEL
D21
O.L.G. St. Vith ARDOC
1:55:59
14'02"
+1:02:37
9.
Judith LEYIMANGOYE
GAB
D35
C.O. Liège
2:07:43
15'27"
+1:14:21
Top
D. Masters A
5230m (26)
[H:]M:S
min/km
1.
Kristel MERTENS
BEL
D45
TROL
42:43
8'10"
Marieke VAN LOON
NED
D40
MINOR
42:43
8'10"
3.
Woo ALLEN
GBR
D40
BRITISH ARMY ORIENTEERING CLUB
43:18
8'16"
+0:35
4.
Valérie AUGHUET
BEL
D45
Hainaut O.C.
46:04
8'48"
+3:21
5.
Caroline MARGREVE
BEL
D40
O.L.G. St. Vith ARDOC
48:26
9'15"
+5:43
6.
Angelique DE GRANDE
BEL
D40
Omega
48:43
9'18"
+6:00
7.
Bénédicte DELITTE
BEL
D45
Hainaut O.C.
49:12
9'24"
+6:29
8.
Laurence AUGHUET
BEL
D45
ASUB
49:28
9'27"
+6:45
9.
Lisette FLAGOTHIER
BEL
D40
C.O. Liège
49:51
9'31"
+7:08
10.
Leene JESPERS
BEL
D40
TROL
50:05
9'34"
+7:22
11.
Larissa RAND
NED
D40
Olifant
50:21
9'37"
+7:38
12.
Marijke DEBRUYNE
BEL
D45
hamok
51:33
9'51"
+8:50
13.
Tatiana IVANOVA
RUS
D40
Yarkiy
54:19
10'23"
+11:36
14.
Sylvia HENNES
BEL
D45
O.L.G. St. Vith ARDOC
54:54
10'29"
+12:11
15.
An DUYCK
BEL
D55
ASUB
55:29
10'36"
+12:46
16.
Sindy SAGGIORATO
BEL
D40
Balise 10
55:55
10'41"
+13:12
17.
Toninaina SANTAMARIA VILLALONGA
ESP
D40
ERMASSETS. Club de muntanya d'Esporles
57:06
10'55"
+14:23
18.
Annick ROUSEREZ
BEL
D50
ASUB
1:01:19
11'43"
+18:36
19.
Corinne SERVAIS
BEL
D45
ASUB
1:04:36
12'21"
+21:53
20.
Cécile VAN BRUSSEL
BEL
D45
ASUB
1:05:04
12'26"
+22:21
21.
Anja POTVIN
BEL
D45
K.O.L.
1:07:00
12'48"
+24:17
22.
Viktoria HERZFELD
D40
Berchziechen und Strüchewetzer
1:08:18
13'03"
+25:35
23.
Anja STYNEN
BEL
D45
hamok
1:09:35
13'18"
+26:52
24.
Annabelle LIEGEOIS
BEL
D40
C.O. Pégase
1:11:36
13'41"
+28:53
25.
An VERBERNE
BEL
D45
hamok
1:17:07
14'44"
+34:24
26.
Sabine DE LEE
BEL
D40
TROL
1:17:50
14'52"
+35:07
Top
D. Masters B
4890m (18)
[H:]M:S
min/km
1.
Carol EDWARDS
GBR
D50
Indiv.
36:32
7'28"
2.
Maria HENKES
BEL
D50
O.L.G. St. Vith ARDOC
41:21
8'27"
+4:49
3.
Liz PHILLIPS
GBR
D50
Octavian Droobers
41:29
8'28"
+4:57
4.
Mia KINNAER
BEL
D50
Omega
46:00
9'24"
+9:28
5.
Catherine DE BIOURGE
BEL
D50
C.O. Pégase
46:12
9'26"
+9:40
6.
Marie-Pierre COFFE
FRA
D50
A C Beauchamp
46:50
9'34"
+10:18
7.
Marie-Christine METTEN
BEL
D55
K.O.L.
48:13
9'51"
+11:41
8.
Diane LEAKEY
LUX
D50
SLOW Luxembourg
48:25
9'54"
+11:53
9.
Julie CLEARY
IRL
D50
London Irish
50:21
10'17"
+13:49
10.
Marie ROBERTS
GBR
D50
Manchester and District Orienteering Club
52:19
10'41"
+15:47
11.
Gail PARKER
LUX
D50
SLOW Luxembourg
54:44
11'11"
+18:12
12.
Maggie ROACH
LUX
D50
SLOW Luxembourg
55:04
11'15"
+18:32
13.
Noëlle CHOPRIX
BEL
D55
Altaïr C.O.
58:00
11'51"
+21:28
14.
Christine ROBINSON
GBR
D50
South London Orienteers
58:11
11'53"
+21:39
15.
Lauriann OWENS
GBR
D50
BRITISH ARMY ORIENTEERING CLUB
1:00:51
12'26"
+24:19
16.
Jenny BUELENS
BEL
D55
ASUB
1:10:24
14'23"
+33:52
NCL
Françoise PIRET
BEL
D55
C.O. Militaire Belge
NCL
Katarina SJÖHOLM
SWE
D50
Mullsjö Skid och Orienteringsklubb
Top
D. Masters C
4890m (15)
[H:]M:S
min/km
1.
Odette MORET
BEL
D60
K.O.L.
44:24
9'04"
2.
Elizabeth DREW
GBR
D60
Hertfordshire Orienteering Club
44:45
9'09"
+0:21
3.
Simonne SILVI
BEL
D60
K.O.L.
49:37
10'08"
+5:13
4.
Hildegard BASTIN-HALMES
BEL
D60
O.L.G. St. Vith ARDOC
50:35
10'20"
+6:11
5.
Anna DUBOIS COLOMBI
BEL
D60
Hermathenae
50:59
10'25"
+6:35
6.
Jean PAYNE
GBR
D60
Deeside O.C.
51:12
10'28"
+6:48
7.
Lynn BRANFORD
GBR
D60
Wimborne orienteers
52:26
10'43"
+8:02
8.
Marie-Reine OUDIN
FRA
D60
CO Colmar
55:55
11'26"
+11:31
9.
Danielle NOLENS
BEL
D70
hamok
1:03:53
13'03"
+19:29
10.
Nadine VERLINDEN
BEL
D60
ASUB
1:11:12
14'33"
+26:48
11.
Annie LE BIAN-DEROME
FRA
D60
A C Beauchamp
1:15:28
15'25"
+31:04
NCL
Christiane TOEBINTE
BEL
D60
Balise 10
NCL
Magali TORZ-DRUON
FRA
D60
Villeneuve d'Ascq Lille Métropole Orientation
NCL
Mary NIXON
GBR
D60
Southampton Orienteering Club
NCL
Monica ROELING
NED
D60
TROL
Top
H. Pupilles
2530m (3)
[H:]M:S
min/km
1.
Lasse TAILLIEU
BEL
H-12
K.O.L.
19:29
7'42"
2.
Antoine MATTART
BEL
H-12
Hermathenae
19:54
7'51"
+0:25
3.
Wolf DE MITS
BEL
H-12
TROL
26:08
10'19"
+6:39
Top
H. Espoirs - Beloften
3470m (8)
[H:]M:S
min/km
1.
Sverre BUYTAERT
BEL
H-16
TROL
20:03
5'46"
2.
Grégoire VANDEGHINSTE
BEL
H-16
Altaïr C.O.
24:07
6'57"
+4:04
3.
Lennard GHEYSELS
BEL
H-16
Omega
26:15
7'33"
+6:12
4.
Aurélien VAN AERSCHOT
BEL
H-14
Hainaut O.C.
26:17
7'34"
+6:14
5.
Jan GOOSSENS
BEL
H-16
Omega
26:58
7'46"
+6:55
6.
Manu KINT
BEL
H-16
Omega
28:14
8'08"
+8:11
7.
Maxim KARPELSON
RUS
H-14
Yarkiy
29:14
8'25"
+9:11
8.
Finn HERZFELD
H-14
Berchziechen und Strüchewetzer
34:34
9'57"
+14:31
Top
H. Junioren - Juniors
6960m (2)
[H:]M:S
min/km
1.
Romain NIHOUL
BEL
H-18
Hainaut O.C.
53:08
7'38"
2.
Arnaud VAN AERSCHOT
BEL
H-18
Hainaut O.C.
53:30
7'41"
+0:22
Top
H. Open
9220m (22)
[H:]M:S
min/km
1.
Philipp VON ARX
SUI
H21
OL Regio Olten
50:06
5'26"
2.
Oscar VILA SEMPERE
ESP
H21
ASUB
54:21
5'53"
+4:15
3.
Jeroen HOEKX
BEL
H21
hamok
56:37
6'08"
+6:31
4.
Ritchie SEDEYN
BEL
H35
K.O.L.
1:00:28
6'33"
+10:22
5.
Dries VAN DER KLEIJ
BEL
H35
hamok
1:02:02
6'43"
+11:56
6.
Frederik MEYNEN
BEL
H21
hamok
1:02:26
6'46"
+12:20
7.
Stefaan SCHUTJES
BEL
H35
hamok
1:03:02
6'50"
+12:56
8.
Kim JANSEN
BEL
H35
Omega
1:03:17
6'51"
+13:11
9.
Marek FILICKO
CZE
H21
OK Lokomotiva Pardubice
1:04:52
7'02"
+14:46
10.
Michel DONGEN, VAN
NED
H21
Olifant
1:05:18
7'04"
+15:12
11.
Dieter COEN
BEL
H21
TROL
1:05:28
7'06"
+15:22
12.
Jordi DOMÈNECH
ESP
H21
ERMASSETS. Club de muntanya d'Esporles
1:06:15
7'11"
+16:09
13.
Jürgen LOO
BEL
H35
O.L.G. St. Vith ARDOC
1:07:50
7'21"
+17:44
14.
Dmitry USHAKOV
GBR
H21
British Orienteering
1:11:39
7'46"
+21:33
15.
Olaf WOERTEL
NED
H21
KOVZ
1:14:45
8'06"
+24:39
16.
Neville BAKER
GBR
H21
Thames Valley Orienteering Club
1:15:59
8'14"
+25:53
17.
Nicolas DAMIE
FRA
H21
Tous Azimuts Douai
1:20:31
8'43"
+30:25
18.
Hans MERKEN
BEL
H21
K.O.L.
1:21:11
8'48"
+31:05
19.
Jean-Claude JIMENEZ
BEL
H55
hamok
1:21:16
8'48"
+31:10
20.
Simon BRANFORD
GBR
H21
Wimborne orienteers
1:22:08
8'54"
+32:02
21.
Ferran SANTOYO MEDINA
ESP
H21
C.E.FARRA-O
1:25:01
9'13"
+34:55
22.
Marie-anne FISCHER
GBR
H21
Thames Valley Orienteering Club
1:29:34
9'42"
+39:28
Top
H. Masters A
8260m (21)
[H:]M:S
min/km
1.
Frank BUYTAERT
BEL
H40
TROL
47:52
5'47"
2.
Marc KERCKHOFS
BEL
H40
Omega
49:16
5'57"
+1:24
3.
Guy TIREZ
BEL
H45
K.O.L.
49:33
5'59"
+1:41
4.
John OWENS
GBR
H40
BRITISH ARMY ORIENTEERING CLUB
51:04
6'10"
+3:12
5.
Rudy ROOMAN
BEL
H45
TROL
51:34
6'14"
+3:42
6.
Eric MATTART
BEL
H40
Hermathenae
52:48
6'23"
+4:56
7.
Alexander KARPELSON
RUS
H40
Yarkiy
53:56
6'31"
+6:04
8.
Donald VAN BOVEN
BEL
H40
TROL
54:53
6'38"
+7:01
9.
Ronny TIMMERS
BEL
H40
hamok
57:12
6'55"
+9:20
10.
Alain COLLE
BEL
H45
C.O. Liège
1:00:58
7'22"
+13:06
11.
Tony UDRIS
GBR
H40
South Yorkshire Orienteers
1:00:59
7'22"
+13:07
12.
Patrice LOMBET
BEL
H40
C.O. Pégase
1:01:41
7'28"
+13:49
13.
Joël DRYGALSKI
BEL
H40
Indiv.
1:02:43
7'35"
+14:51
14.
Tobias WOLF
H40
Berchziechen und Strüchewetzer
1:03:12
7'39"
+15:20
15.
Michael HOCK
BEL
H40
O.L.G. St. Vith ARDOC
1:03:39
7'42"
+15:47
16.
Yves DE MITS
BEL
H45
TROL
1:05:06
7'52"
+17:14
17.
Gerald SOUWEINE
BEL
H40
ASUB
1:07:22
8'09"
+19:30
18.
Peter GHEYSELS
BEL
H45
Omega
1:10:20
8'30"
+22:28
19.
William NICQUE
BEL
H55
TROL
1:11:32
8'39"
+23:40
20.
Benoît DEFRAIGNE
BEL
H45
ASUB
1:16:34
9'16"
+28:42
21.
Jean-Bernard VAN AERSCHOT
BEL
H45
Hainaut O.C.
1:17:22
9'21"
+29:30
Top
H. Masters B
6960m (24)
[H:]M:S
min/km
1.
Christian STOFFELS
BEL
H50
Balise 10
48:59
7'02"
2.
Marc VAN DE MAELE
BEL
H55
K.O.L.
49:34
7'07"
+0:35
3.
Milan BELES
SVK
H55
ASUB
50:37
7'16"
+1:38
4.
Michel DICKBURT
FRA
H50
Villeneuve d'Ascq Lille Métropole Orientation
51:30
7'23"
+2:31
5.
Gordon PARKER
LUX
H50
SLOW Luxembourg
53:13
7'38"
+4:14
6.
André PIERLOT
BEL
H55
C.O. Liège
53:34
7'41"
+4:35
7.
Freddy HENKES
BEL
H50
O.L.G. St. Vith ARDOC
55:03
7'54"
+6:04
8.
Jacques HOFMANS
BEL
H55
ASUB
56:54
8'10"
+7:55
9.
Dominique BRUYLANT
BEL
H55
ASUB
1:00:15
8'39"
+11:16
10.
Jan FRANSSEN
BEL
H55
TROL
1:01:08
8'47"
+12:09
11.
Peter HOOGSTRATE
NED
H50
hamok
1:02:29
8'58"
+13:30
12.
Philippe DOFFIGNY
BEL
H50
Balise 10
1:04:10
9'13"
+15:11
13.
Jean-Luc DUBOIS
BEL
H55
Hermathenae
1:04:33
9'16"
+15:34
14.
Ronan CLEARY
IRL
H50
London Irish
1:05:11
9'21"
+16:12
15.
Philippe LELEUX
BEL
H55
C.O. Militaire Belge
1:08:21
9'49"
+19:22
16.
Hans DE GROOT
NED
H50
MINOR
1:12:57
10'28"
+23:58
17.
David ROACH
LUX
H50
SLOW Luxembourg
1:19:35
11'26"
+30:36
18.
Eric MATHIEU
BEL
H55
C.O. Pégase
1:21:23
11'41"
+32:24
19.
Danny SWERTS
BEL
H50
hamok
1:22:45
11'53"
+33:46
20.
Georges BARBIER
BEL
H65
ASUB
1:41:27
14'34"
+52:28
NCL
Bruce BRYANT
GBR
H50
Octavian Droobers
NCL
Daniel COFFE
FRA
H50
A C Beauchamp
NCL
Rudi AERTS
BEL
H50
Omega
NCL
Walter THEODOR
BEL
H50
O.L.G. St. Vith ARDOC
Top
H. Masters C
5520m (38)
[H:]M:S
min/km
1.
Rudy CANTRE
BEL
H60
K.O.L.
42:19
7'39"
2.
Hubert BASTIN
BEL
H65
O.L.G. St. Vith ARDOC
44:29
8'03"
+2:10
3.
Jackie VANDIJCK
BEL
H60
K.O.L.
45:37
8'15"
+3:18
4.
Klaus HELD
BEL
H60
O.L.V. Eifel
46:48
8'28"
+4:29
5.
Andre AERTS
BEL
H60
hamok
46:58
8'30"
+4:39
6.
Alan LEAKEY
LUX
H60
SLOW Luxembourg
47:44
8'38"
+5:25
7.
René STEENSSENS
BEL
H60
Balise 10
47:45
8'39"
+5:26
8.
Ivo TIMMERMANS
BEL
H65
K.O.L.
47:57
8'41"
+5:38
9.
Chris BRANFORD
GBR
H60
Wimborne orienteers
48:29
8'46"
+6:10
10.
Thomas SJÖHOLM
SWE
H60
Mullsjö Skid och Orienteringsklubb
48:37
8'48"
+6:18
11.
Pierre GILLAIN
BEL
H60
C.O. Pégase
50:12
9'05"
+7:53
12.
Eric HULLY
BEL
H60
Altaïr C.O.
51:25
9'18"
+9:06
13.
Mike IN T GROEN
NED
H65
TROL
51:30
9'19"
+9:11
14.
Luc HEUNINCKX
BEL
H60
K.O.L.
54:05
9'47"
+11:46
15.
Vic VANDERSTRAETEN
BEL
H65
hamok
54:44
9'54"
+12:25
16.
Jean-Pierre KELLENS
BEL
H60
K.O.L.
55:24
10'02"
+13:05
17.
Georges TIMMERMANS
BEL
H65
K.O.L.
56:50
10'17"
+14:31
18.
Gérard DEROME
FRA
H60
A C Beauchamp
57:18
10'22"
+14:59
19.
Anton BUYTAERT
BEL
H60
Omega
57:20
10'23"
+15:01
20.
Dominique SCHUTJES
BEL
H60
hamok
57:23
10'23"
+15:04
21.
Michel DE LANNOY
BEL
H60
ASUB
58:20
10'34"
+16:01
22.
Christopher DREW
GBR
H60
Hertfordshire Orienteering Club
59:38
10'48"
+17:19
23.
Jos THYS
BEL
H65
hamok
1:03:14
11'27"
+20:55
24.
Trevor ROBERTS
GBR
H60
Manchester and District Orienteering Club
1:04:08
11'37"
+21:49
25.
Mike HAMPTON
GBR
H60
Rugby Droobers O.C.
1:04:35
11'41"
+22:16
26.
Gérard LEFRANÇOIS
FRA
H60
A C Beauchamp
1:04:59
11'46"
+22:40
27.
Eddie DESMEDT
BEL
H65
TROL
1:05:25
11'51"
+23:06
28.
Walter VAN KRUNCKELSVEN
BEL
H65
Omega
1:05:36
11'53"
+23:17
29.
Leonard THIENPONDT
BEL
H60
ASUB
1:06:30
12'02"
+24:11
30.
Didier TORZ
FRA
H60
Villeneuve d'Ascq Lille Métropole Orientation
1:08:33
12'25"
+26:14
31.
Marianne TOPS
NED
D60
KOVZ
1:15:38
13'42"
+33:19
32.
Co TOPS
NED
H60
KOVZ
1:15:39
13'42"
+33:20
33.
Ruud SCHONEWILLE
NED
H65
Borasca
1:15:50
13'44"
+33:31
34.
Bernard OUDIN
FRA
H60
CO Colmar
1:20:50
14'38"
+38:31
35.
Jos HOUBEN
BEL
H65
K.O.L.
1:28:12
15'58"
+45:53
36.
Andy ROBINSON
GBR
H60
South London Orienteers
1:28:20
16'00"
+46:01
37.
Oswald VAN BOCKSTAL
BEL
H65
TROL
1:36:42
17'31"
+54:23
NCL
Pierre PARMENTIER
BEL
H65
ASUB
Top
H. Masters D
5230m (5)
[H:]M:S
min/km
1.
Henri VANDENBERK
BEL
H75
K.O.L.
1:04:40
12'21"
2.
Jean-Pierre VAN DER CRUYS
BEL
H70
ASUB
1:05:51
12'35"
+1:11
3.
Barry MCCRAE
AUS
H70
Yarra Valley Orienteering Club
1:07:36
12'55"
+2:56
4.
Jan VAN HEES
BEL
H75
K.O.L.
1:21:45
15'37"
+17:05
NCL
Georges RENNOTTE
BEL
H70
Hermathenae
Top
H. Master E
5230m (2)
[H:]M:S
min/km
1.
Bonaventur CLOOSTERMANS
BEL
H80
hamok
1:26:03
16'27"
2.
Jozef DUCHESNE
BEL
H80
hamok
1:30:14
17'15"
+4:11
Top
Kinder-O
(11)
[H:]M:S
min/km
Daan COOLS
BEL
H-10
TROL
00:00
Fee MYLLE
BEL
D-10
hamok
00:00
Fin MYLLE
BEL
D-10
hamok
00:00
Jakob VAN DE KLEIJ
BEL
H-10
hamok
00:00
Jil MYLLE
BEL
D-12
hamok
00:00
Lina COOLS
BEL
D-10
TROL
00:00
Nathan JANSEN
BEL
H-10
Omega
00:00
Noor DE MITS
BEL
D-10
TROL
00:00
Thomas JANSEN
BEL
H-10
Omega
00:00
Thor DE MITS
BEL
H-10
TROL
00:00
Viek DE MITS
BEL
H-10
TROL
00:00
Top
SD
3450m (8)
[H:]M:S
min/km
1.
Arne TAILLIEU
BEL
H40
K.O.L.
22:48
6'36"
2.
Bart HERREMANS
BEL
H45
hamok
26:39
7'43"
+3:51
3.
Jan COOLS
BEL
H35
TROL
29:00
8'24"
+6:12
4.
Hilde BREESCH
BEL
D35
TROL
29:30
8'33"
+6:42
5.
Virginie DEHULLU
BEL
D40
K.O.L.
31:43
9'11"
+8:55
6.
Robert HOOFD
BEL
H65
ASUB
36:28
10'34"
+13:40
Véronique ROWIES
BEL
D21
VVO 96
36:28
10'34"
+13:40
8.
Leslie VANDERPLANCKE
BEL
D50
K.O.L.
1:26:08
24'57"
+1:03:20
Top
LD
7060m (11)
[H:]M:S
min/km
1.
Pierre DAUBY
BEL
H21
C.O. Liège
43:15
6'07"
2.
Davy HEESAKKERS
NED
H35
VVO 96
53:36
7'35"
+10:21
3.
Ivan BATCHEV
NED
H45
KOVZ
56:09
7'57"
+12:54
4.
Anne-Françoise HENNEN
BEL
D40
O.L.G. St. Vith ARDOC
57:18
8'06"
+14:03
5.
Edgard FORTEMPS
BEL
H40
O.L.G. St. Vith ARDOC
58:14
8'14"
+14:59
6.
Piotr DELANDMETER
H21
Indiv.
1:00:15
8'32"
+17:00
7.
Martine TAFFEIREN
BEL
D55
C.O. Liège
1:03:31
8'59"
+20:16
8.
Etienne DE CANNE
BEL
H60
Omega
1:15:56
10'45"
+32:41
9.
Felipe MARTOS SANCHEZ
ESP
H55
Hainaut O.C.
1:30:58
12'53"
+47:43
10.
Anne HENDRICKX
BEL
D60
Start-O
2:07:15
18'01"
+1:24:00
11.
Genevieve DOEREANE
D45
Indiv.
2:07:27
18'03"
+1:24:12
Top
Total
TROL
27
hamok
26
K.O.L.
25
ASUB
21
Omega
18
O.L.G. St. Vith ARDOC
13
C.O. Liège
8
Hainaut O.C.
7
Balise 10
6
Hermathenae
6
SLOW Luxembourg
6
A C Beauchamp
5
C.O. Pégase
5
Indiv.
5
Berchziechen und Strüchewetzer
4
KOVZ
4
Altaïr C.O.
3
BRITISH ARMY ORIENTEERING CLUB
3
Villeneuve d'Ascq Lille Métropole Orientation
3
Wimborne orienteers
3
Yarkiy
3
C.O. Militaire Belge
2
CO Colmar
2
ERMASSETS. Club de muntanya d'Esporles
2
Hertfordshire Orienteering Club
2
London Irish
2
MINOR
2
Manchester and District Orienteering Club
2
Mullsjö Skid och Orienteringsklubb
2
Octavian Droobers
2
Olifant
2
South London Orienteers
2
Thames Valley Orienteering Club
2
VVO 96
2
Borasca
1
British Orienteering
1
C.E.FARRA-O
1
Deeside O.C.
1
O.L.V. Eifel
1
OK Lokomotiva Pardubice
1
OL Regio Olten
1
Rugby Droobers O.C.
1
South Yorkshire Orienteers
1
Southampton Orienteering Club
1
Start-O
1
Tous Azimuts Douai
1
Yarra Valley Orienteering Club
1
Total: 240